-7.7 C
Cherkasy
Неділя, 23 Лютого, 2025

“Квантова інформація”: вчені зафіксували дивну мозкову активність померлих пацієнтів

Популярне

Технології та наука "Квантова інформація": вчені зафіксували дивну мозкову активність померлих пацієнтів

Мозкова активність
Фото: Відкриті джерела | Мозкова активність (ілюстративне фото)

Можливим поясненням сплесків активності дослідники називають кисневе голодування мозку.

Related video

Дослідження науковців Університету Джорджа Вашингтона виявило, що навіть після зупинки серця мозок людини у стані клінічної смерті продовжує проявляти активність. Про це пише Daily Mail.

Зокрема, доктор Стюарт Гамерофф вважає це свідченням того, що свідомість людини не зникає після смерті, а переходить на інший рівень існування.

Дослідження стосувалося семи пацієнтів, щодо яких було ухвалене рішення припинити лікування через поширене системне критичне захворювання. Серед них були двоє чоловіків і п’ять жінок віком від 34 до 74 років.

Команда учених провела електроенцефалограму (ЕЕГ) кожному з пацієнтів, коли їх планували відключити від апаратів життєдіяльності. Коли ЕЕГ пацієнта стала ізоелектричною або плоскою, його оголошували мертвим.

Однак, після того, як було зафіксовано момент смерті, стався сплеск енергії тривалістю від однієї до 20 хвилин.

Доктор Гамерофф зазначив, що після того, як серце одного пацієнта перестало битися, його мозок продемонстрував раптовий сплеск високочастотної активності, що називається гамма-синхронністю, яка тривала від 30 до 90 секунд.

Гамма-синхронізація – це тип патерну мозкової хвилі, пов’язаний зі свідомим мисленням, усвідомленням і сприйняттям – видом діяльності, який відбувається, коли ви думаєте або обробляєте інформацію.

Це означає, що навіть після зупинки серця мозок на короткий час демонстрував ознаки, які можна було б пов’язати з усвідомленням або свідомістю.

Гамерофф вважає, що інформація, яка міститься у мозку, не зникає після смерті. Вона може розсіюватися у Всесвіті, а потім знову повертатися, якщо людина повертається до життя. Цим він пояснює спогади людей, які пережили клінічну смерть.

"Якщо їх не оживити, і вони помруть, цілком можливо, що ця квантова інформація може існувати поза тілом, можливо, нескінченно довго, як душа", — стверджує науковець.

Проте більшість науковців вважає, що свідомість є продуктом складних взаємодій у мозку, що виникають із складних нейронних мереж, які обробляють інформацію та створюють єдиний суб’єктивний досвід.

Можливим поясненням сплесків активності називають кисневе голодування мозку.

Нагадаємо, китайські вчені створили захист організму від ядерних опадів і раку.

Фокус також писав про те, що вчені з'ясували основні причини ранньої смерті, яким можна запобігти.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини