Перевізники встановили вже 65 GPS-трекерів на 23 маршрутах. Переважно приміських.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаської ОВА.
Ця ініціатива спрямована на впровадження сучасних цифрових інструментів у сферу пасажирських перевезень. Заступник очільника області Сергій Свєрчков наголосив, що GPS-моніторинг – це практичний інструмент для зручності пасажирів і контролю за роботою транспорту.
Директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міськради Сергій Отрешко поділився досвідом обласного центру у впровадженні GPS-трекерів. Система дає змогу пасажирам бачити рух транспорту в реальному часі, а міській владі – контролювати виконання графіків.
Перший заступник директора департаменту регіонального розвитку ОВА Василь Стеценко наголосив на потребі єдиної платформи для всіх маршрутів області. Це спростить користування сервісом для пасажирів.
– Наразі 8 перевізників встановили 65 GPS-трекерів на 23 маршрутах, переважно приміських, – зауважив він. – Нові маршрути підключаються до системи поступово, залежно від їхньої активності та завантаженості. Перевагу надають маршрутам з більшим пасажиропотоком, тоді як менш завантажені маршрути в селах з проблемами інтернет-інфраструктури підключатимуть у другу чергу.
Представник ТОВ «Дозор Україна» презентував платформу DozorCity як інструмент для для GPS-моніторингу, аналітики та інтеграції з системами громад.
Що відомо про приватних перевізників у Черкасах?
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Черкасах всі перевізники працюють у межах законодавства. Також у всіх автобусах міста вже встановлені валідатори. Якщо раніше перевізники принципово відмовлялися їх використовувати або вимикали, то тепер ця відповідальність покладається на оператора системи. Особливо зацікавлений у встановленні валідаторів перевізник, який обслуговує маршрути №22 та №4, адже у нього відсутні кондуктори.
Щодо маршрутів №6 та №7, то перевезення там забезпечують тимчасові перевізники, з якими укладені відповідні договори до проведення конкурсу. Як ми писали раніше, ПП «Еліт-Транс» обслуговував автобусний маршрут №7 – «Вантажний порт – Вулиця Генерала Момота», а ПП «Медіт-Сервіс» – автобусний маршрут №6 – «Автовокзал – Обласна лікарня». Підставою для розірвання договору було порушення умов договору цими перевізниками щодо забезпечення чітких графіків руху на маршруті.
За словами Сергія Отрешка, проведення нового конкурсу на ці маршрути найближчим часом не планується. Наразі триває співпраця з Вінницьким державним технологічним університетом щодо розроблення нової транспортної моделі міста. Завершити її планують до кінця літа 2025 року. Після аналізу маршрутної сітки можливі зміни: деякі маршрути можуть бути визнані недоцільними, натомість з’являться нові напрямки, що враховуватимуть тролейбусне сполучення, оптимізацію графіків та мінімізацію дублювання маршрутів.
Реформа транспортної системи має завершитися до кінця літа – початку осені 2025 року.
Раніше журналісти видання “ВиЧЕрпно” інформували, що 4 квітня виконавчий комітет Черкаської міської ради проголосував за встановлення нових тарифів на проїзд у міських тролейбусах та автобусах. Ціна квитка в електротранспорті становитиме 13 гривень, а у маршрутках — 16 гривень.