-0.2 C
Cherkasy
Неділя, 22 Грудня, 2024

Малина в космосі: виявлено барвистий об’єкт, що виник унаслідок вибуху наднової (фото)

Популярне

Технології та наука Малина в космосі: виявлено барвистий об'єкт, що виник унаслідок вибуху наднової (фото)

наднова
Фото: phys.org | Малина в космосі: виявлено барвистий об'єкт, що виник унаслідок вибуху наднової

Астрономи абсолютно випадково виявили новий об'єкт, розташований в одному з головних спіральних рукавів Чумацького Шляху.

Related video

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Research Notes of the American Astronomical Society, астрономи виявили в нашій галактиці поки що кандидата на звання залишку наднової. Цей об'єкт отримав прізвисько "Малина" через свою морфологію і знаходиться він у спіральному рукаві Центавра, одному з головних рукавів нашої галактики, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Випадкова "Малина"

Автори дослідження абсолютно випадково виявили нового кандидата на звання залишку наднової під час спостережень за космосом за допомогою інтерферометра ASKAP, розташованого в Австралії.

Хоча астрономи дали цьому об'єкту прізвисько "Малина" через схожість із відомою ягодою, все ж таки в нього є й офіційна назва — G308.73+1.38. За словами вчених, відкриття такого об'єкта не було метою дослідження, але це дуже приємне доповнення до інших цінних даних.

На підставі радіоморфології об'єкта астрономи віднесли "Малину" до залишків наднових з оболонкою. Вчені виявили, що розширена оболонка об'єкта нагадує типові оболонки інших подібних залишків наднових. Ця оболонка складається з ниткоподібної структури з найяскравішими регіонами в одній з її частин.

За словами вчених, розрахунки показують, що діаметр кандидата в залишок наднової становить приблизно від 32 до 98 світлових років. При цьому об'єкт віддалений від Землі на відстані від 10 до 16 тисяч світлових років.

Fullscreen
Можливий залишок наднової з прізвиськом "Малина". В окремій рамці показана можлива нейтронна зірка Фото: phys.org

Усередині ховається ще один об'єкт

Астрономи також виявили недалеко від центру "Малини" джерело радіовипромінювання і це може бути або нейтронна зірка, або її різновид — пульсар. Такі об'єкти виникають після того, як масивна зірка вибухнула надновою, а її ядро стиснулося до маленького розміру в кілька десятків кілометрів. Тепер учені мають намір провести більш ретельне вивчення об'єкта, щоб підтвердити той факт, що це дійсно залишок наднової.

Що таке залишок наднової?

Залишками наднових є дифузні структури, що розширюються, які виникають унаслідок вибуху наднової. Цей вибух відбувається, коли масивні зірки вмирають. У результаті цієї події в космос відлітає речовина померлої зірки. Залишок наднової якраз і містить цю речовину, але при цьому об'єкт розширюється і має у своєму складі також міжзоряну матерію. Мікс із двох видів речовини був відправлений у космос ударною хвилею від вибуху.

Астрономи приділяють особливу увагу вивченню залишків наднових, адже вони відіграють важливу роль в еволюції галактик. Річ у тім, що ці об'єкти сприяють розподілу важких хімічних елементів у космосі, які були створені під час вибуху наднової та забезпечують енергією, необхідною для нагрівання міжзоряного середовища. Учені також вважають, що залишки наднових провокують прискорення галактичних космічних променів.

Фокус уже писав про те, чому полярні сяйва на Землі мають різний колір. Полярні сяйва на нашій планеті виникають через активність Сонця, але останнім часом ці явища стали виникати навіть там, де їх зазвичай не спостерігають.

Також Фокус писав про те, що апарат NASA зробив знімок п'ятого за розміром супутника Юпітера. Космічний апарат "Юнона" сфотографував супутник під назвою Амальтея, який має зовсім не круглу форму і більше схожий на картоплину.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини