18.7 C
Cherkasy
П’ятниця, 11 Липня, 2025

Клуб багатих країн попереджає: торговельна політика Трампа шкодить насамперед США

Популярне

Войовнича торговельна політика президента США Дональда Трампа завдає шкоди світовому економічному зростанню. США перебувають серед найбільш постраждалих.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прогноз ОЕСР.

Паризька організація вдруге цього року знизила свої світові прогнози, посилаючись на вплив тарифного натиску американського президента. Поєднання торговельних бар'єрів і невизначеності підриває довіру і стримує інвестиції, заявила ОЕСР, а також попередила, що протекціонізм посилює інфляційний тиск.

Наразі ОЕСР прогнозує, що зростання світової економіки сповільниться до 2,9% цьогоріч із 3,3% у 2024 році. Організація очікує, що темпи зростання в США знизяться ще більше, до 1,6% з 2,8%, що значно нижче прогнозу, зробленого в березні.

"Послаблення економічних перспектив відчуватиметься в усьому світі, майже без винятків, – сказав головний економіст Альваро Перейра. – Зниження темпів зростання і скорочення торгівлі вдарять по доходах і сповільнять зростання робочих місць".

Трамп – головна проблема

Оцінка ОЕСР показує, як політика Трампа стала найнагальнішою проблемою для світової економіки, і не видно простого рішення. Ситуація може ще погіршитися відповідними заходами з боку торгових партнерів США, подальшою ерозією довіри або ще одним витком переоцінки на фінансових ринках, заявила ОЕСР.

Клуб 38 багатих країн опублікував свої прогнози якраз у той час, коли міністри його країн-членів збираються в Парижі на щорічну зустріч. Очікується, що серед провідних торговельних чиновників будуть торговий представник США Джеймісон Грір і торговий комісар ЄС Марош Шефчович. Також планується присутність Лінь Фена, представника Міністерства торгівлі Китаю.

"Угоди про ослаблення торговельної напруженості та зниження тарифів та інших торговельних бар'єрів відіграватимуть важливу роль у пожвавленні зростання та інвестицій і запобіганні зростанню цін, – заявила ОЕСР. – Це, безумовно, найважливіший політичний пріоритет".

Однак організація також заявила, що навіть якщо Трамп змінить курс щодо митних тарифів, бонус у вигляді зростання і зниження інфляції не буде реалізовано негайно через постійний стримувальний чинник, спричинений зростаючою невизначеністю щодо політики.

Що таке ОЕСР

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – це міжнародна організація, що об'єднує економічно розвинені країни, які дотримуються принципів демократії та ринкової економіки.

ОЕСР заснована 1961 року. Кількість учасників: 38 країн (станом на 2024 рік). Члени: більшість країн ЄС, США, Японія, Канада, Південна Корея, Австралія, Велика Британія тощо.

Основні завдання ОЕСР:

  • Аналізувати та порівнювати економічну політику країн-учасниць
  • Формулювати рекомендації щодо поліпшення економічного зростання, зайнятості та рівня життя

Приклади діяльності:

  • Складає щорічні економічні огляди країн
  • Розробляє міжнародні стандарти з оподаткування (наприклад, боротьба з офшорами)
  • Веде статистику щодо продуктивності праці, ВВП, освіти, інвестицій та інших важливих показників.

У 2022 році ОЕСР розпочала діалог про вступ України. У 2023 році ОЕСР відкрила свій офіс у Києві

Свіжі та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини