Кіберфахівці Служби безпеки блокували діяльність адміністратора телеграм-каналу, який оприлюднював розташування Сил оборони у Черкаській області.
Про це повідомили в пресслужбі Управління СБУ в Черкаській області.
Фігурант організував схему зриву мобілізації в Уманському районі. Він адміністрував групу, в якій «зливав» координати роботи ТЦК, поширював локації блокпостів та маршрути переміщення мобільних груп військовослужбовців.
За даними слідства, 18-річний житель Уманського району інформував «ухилянтів» про роздачу повісток. Молодик створив окремий чат-бот, куди його підписники мали можливість надсилати інформацію про маршрути руху представників ТЦК.
Для конспірації в пабліку використовували так звані «кодовані слова» та позначки.
Також адмін групи закликав свою аудиторію ховатися від призову та сприяти ухилянтам.
Під час обшуку у зловмисника вилучено мобільний телефон та комп’ютерну техніку із доказами злочинних дій.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період).
Нагадаємо, нещодавно затримали військовослужбовця, який передавав армії рф координати українських підрозділів, наводив на них ворожі ракети. За даними слідства, зрадник з ідейних переконань допомагав ворогу завдавати ракетних ударів по українських захисниках у чотирьох регіонах, зокрема, на Черкащині.
Cлужба безпеки повідомила про підозру поплічнику рф, який співпрацює з агресором на тимчасово окупованій частині сходу України. Йдеться про 46-річного мешканця Антрациту на Луганщині, який після захоплення міста підтримав загарбників. За це окупанти призначили його керівником місцевої філії створеного агресором «Луганськгазу».
Раніше ми писали, що шестеро засуджених колаборантів із Черкащини хочуть в росію.
Проєкт «Хочу к своим» — ініціатива українських спецслужб, спрямована на повернення українських громадян з російського полону шляхом обміну на засуджених в Україні колаборантів, зрадників та агентів рф. Проєкт реалізується Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за участі Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.