31 березня Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення залишити без розгляду позовну заяву Слобідської громади про скасування Генплану Черкас. Рішення суду набрало законної сили.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
Що це означає?
Генеральний план – основний документ, який визначає довгострокову стратегію розвитку міста, залишається чинним.
Без Генерального плану неможливо було б ні прокладати нові дороги, ні здійснювати будівництво житла, громадської забудови.
“На жаль, сусідні громади не погоджуються із справедливим бажанням Черкас визначити свої межі. Одна зі складових цих суперечок – спроба Червонослобідської (Слобідської) громади оскаржити Генплан Черкас у суді. Фактично, це могло паралізувати роботу всього міста”, – пояснює очільник обласного центру рішення щодо Генплану Черкас.
З якими ще громадами Черкаси мають територіальні спори?
Як ми раніше писали, Черкаси зі Слободою не могли поділити частину міста. Зокрема, остання претендувала на частину набережної Черкас. Натомість в обласному центрі не погоджувалися із такими, на їх думку, необґрунтованими претензіями.
Також ми повідомляли, що під час засідання Черкаської міської ради, 18 січня 2024 року, депутати затвердили проєкт землеустрою щодо встановлення нових меж Черкас. Відтак планувалося розширити межі міста на 600 гектарів шляхом приєднання земель іншої територіальної громади, з яких близько 60 гектарів необхідні для розширення території аеропорту. Опісля голосування міська рада Черкас відправила цей проєкт на затвердження Руськополянській ТГ, однак депутати сільської ради вважають такі дії неправомірними.
Територіальні претензії до міста Черкаси має ще одна тергромада. Відтак Будищенська громада хоче приєднати до себе фактично берегову лінію міста Черкаси та дамбу, а також вулиці Зарічна та Поліська міста Черкаси. Однак на сесії ЧМР відзначили, що бажання Будищенської громади суперечить чинному Генплану Черкаси, який був затверджений у 2021 році.