17.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Через новий закон сесії Черкаської міськради можуть не транслювати, але вони будуть записані

Популярне

Черкаська міська рада внесе зміни до регламенту, щоб привести його у відповідність до законодавчих змін на всеукраїнському рівні. Опісля онлайн трансляція засідань зможе відбуватися лише через 30 днів після завершення воєнного стану. Натомість відеозаписи сесії зберігатимуться протягом 5 років.

Відповідний проект рішення опубліковано на сайті міської ради.

Пропонується змінити статтю регламенту «Відкритість і гласність роботи ради». Відеозаписи засідань ради та постійних комісій оприлюднюються відразу після завершення засідання (не пізніше наступного дня) в частині, що не містить інформацію з обмеженим доступом.

Ця норма набирає чинності 14 серпня.

Також передбачена онлайн трансляція засідань, але лише через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Ці зміни зумовлені Законом щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування, який набув чинності 15 травня. Серед іншого він передбачає висвітлення також порядків денних, протоколів засідань депутатських комісій, обов’язковість використання державної мови тощо.

Як пояснили 18000 у міській раді, таким чином законодавець нібито зобов’язує всі міські ради дотримуватися цих правил, адже на сьогодні не всі ради транслюють свої засідання.

У коментарі 18000 депутатка Надія Івашкова зазначила, що відкритість Черкаської міської ради подекуди демократичніша за норми нового закону. Та додала, що питання щодо трансляцій буде обговорюватися перед голосуванням.

Читайте також: У Черкасах розпочався сезон фонтанів: мер прокоментував.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини