28.4 C
Cherkasy
Субота, 13 Липня, 2024

Деяких українських студентів можуть мобілізувати

Популярне

Деяких українських студентів можуть мобілізувати

З 1 липня 2024 року в Україні набувають чинності зміни у законодавстві, що стосуються мобілізації студентів під час воєнного стану, пише БукІнфо.

Ці нововведення стосуються трьох категорій учнів вищих навчальних закладів і закладів професійно-технічної освіти:

  • Перша категорія — студенти-заочники. Ті, хто поєднує роботу або іншу діяльність зі здобуттям вищої або середньо-спеціальної освіти у форматі заочного навчання, можуть бути призвані до лав Збройних сил України. Для них не діятиме відстрочка від мобілізації, що надається студентам денної форми навчання.
  • Друга категорія — студенти, які здобувають другу, третю або наступну вищу освіту будь-якого рівня (бакалаврат, спеціаліст, магістратура).
  • Третя категорія зачіпає тих, хто вирішив здобути освіту нижчого рівня, ніж уже наявна. Наприклад, якщо людина має ступінь магістра, але вирішила здобути професійно-технічну освіту або бакалаврат за іншою спеціальністю. У таких випадках відстрочка від мобілізації на час навчання також не надається.

Єдина категорія студентів, для якої зберігається відстрочка від призову на військову службу, — це учні денної (очної) або дуальної форми навчання у вищих навчальних закладах і закладах професійно-технічної освіти.Також відстрочка від мобілізації поширюватиметься на асистентів-стажистів, аспірантів, докторантів, які здобувають рівень освіти вищий за вже набутий. В умовах воєнного часу пріоритетом є забезпечення обороноздатності країни й укомплектування армії необхідним особовим складом.

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабміну, українські студенти відтепер мають проходити обов’язковий базовий військовий вишкіл.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини