17.7 C
Cherkasy
Понеділок, 17 Червня, 2024

Дніпропетровське товариство сплатить до бюджету Черкаської області майже 200 тисяч гривень

Популярне

Дніпропетровське товариство сплатить до бюджету Черкаської області майже 200 тисяч гривень

За ініціативи прокуратури дніпропетровське товариство сплатить до бюджету Черкаської області майже 200 тисяч гривень.

Про це інформують в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Відтак господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позовну заяву Черкаської обласної прокуратури в інтересах Черкаської обласної ради до товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення до бюджету майже 200 тисяч гривень, сплачених за недійсними додатковими угодами про збільшення ціни на газ для навчального закладу.

Так, за результатами проведення у 2021 році торгів навчальний заклад фахової передвищої освіти міста Корсунь-Шевченківський уклав з одним із товариств Дніпропетровщини договір про закупівлю вказаного енергоносія за бюджетні кошти. Надалі між замовником та постачальником були укладені 14 додаткових угод. Згідно з якими вартість за одиницю блакитного палива щоразу збільшувалася на 10 %. Фактично унаслідок укладення вказаних додаткових угод ціна за одиницю товару зросла на 242,5%, тобто з 5 400 гривень до 18,5 тисяч гривень, а обсяг товару зменшився більш ніж удвічі.

Остаточна вартість за енергоносій стала вищою за ті пропозиції, які пропонували інші учасники торгів.

Прокуратура встановила, що суб’єкт господарювання неправомірно ініціював перед закладом освіти питання укладення додаткових угод, оскільки коливання ціни за товар на ринку під час укладення додаткових угод не підтверджено, а на період постачання основної частини товару ціна на ринку на природний газ взагалі знизилася. Отже, сторонами безпідставно були змінені істотні умови договору.

Реагуючи на вказані порушення, обласна прокуратура звернулася з позовом до суду та наполягала визнати недійсними додаткові угоди про збільшення вартості товару та стягнути з постачальника надмірно сплачені бюджетні кошти.

Суд визнав доводи прокуратури обґрунтованими та зобов’язав суб’єкт господарювання сплатити до бюджету незаконно отримані кошти у розмірі майже 200 тисяч гривень.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини