Минулого тижня в одній пробі питної води на Черкащині було виявлено відхилення.
Інформацію про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб.
У період із 16 до 20 лютого 2026 року з джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 152 проби питної води за мікробіологічними показниками. Ще 129 — за санітарно-хімічними.
Відхилення від гігієнічних вимог за санітарно-хімічними показниками виявлено у одній (0,8%) пробі з водогону КП “Комунальник” міста Городище Городищенської ТГ (загальна жорсткість).
За мікробіологічними показниками відхилень не виявлено.
Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, голову Городищенської територіальної громади. Також були направлені відповідні пропозиції керівнику КП “Комунальник” міста Городище щодо проведення необхідних профілактичних заходів.
Будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням на території Черкаської області не зареєстровано.
Щоденний моніторинг якості та безпечності питної води в Черкаській області триває.
Джерело: vycherpno.ck.ua