Черкаські аграрії вже активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю.
Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.
– Темп тримаємо, – зауважив він. – Цьогоріч маємо амбітну ціль: до 4 млн тонн валового збору зерна. Попри погодні перипетії цього сезону та виклики воєнного часу, маємо хороший показник урожайності. І це не просто цифри, а щоденна робота наших людей на землі. Взимку, навесні, влітку та восени. Наші аграрії сіють, вирощують, збирають. Працюють над нашим «Вироблено в Україні».
Також додав, що на Черкащині тримають курс на розвиток переробки.
– Агросфера в надійних руках, адже наші виробники вчаться не тільки вирощувати висококласну сировину, а й переробляти її, – відзначив очільник області. – Щоби на полицях у магазинах була якісна продукція «Зроблено в Україні». Нехай урожай буде добрим. І вчасно опиниться у сховищах.
Також він повідомив, що цього року в області здійснюється фінансова підтримка фермерських господарств, засновниками яких є ветерани війни.
Наприклад, чотири підприємства області отримають 18 млн грн на будівництво модульних теплиць. Міністерство аграрної політики та продовольства погодило надання відповідних грантів. Щоб отримати компенсацію в розмірі 25%, агровиробникам необхідно обрати техніку або обладнання з офіційного переліку, здійснити покупку та подати заявку через уповноважений банк.
Як стартувала посівна на Черкащині?
Нагадаємо, у всіх районах Черкаської області тривають весняно-польові роботи й посівна. Уже засіяно 20,7 тисячі гектар ярих зернових та зернобобових культур. Це 5,1% від плану.
Зокрема, аграріям вдалось уже посіяти 17,3 тисячі гектар ярого ячменю або 49,9% від плану, гороху — 3,1 тис. га, тобто, 59,6% від плану, ярої пшениці — 0,3 тисячі гектар або 11,5% від запланованого.
Технічних культур посіяно на площі 2,1 тисячі гектар.
Раніше журналісти видання “ВиЧЕрпно” інформували, що цьогоріч посівна на Черкащині стартувала висадженням ярого ячменю та гороху. Весняно-польові роботи цього року ранні. Озима вже підживлена. По районах активно готують ґрунт до посіву ярих культур.
Як зауважили в департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОВА, через недостатню кількість вологи у ґрунті осіння посівна торік тривала дещо нижчими темпами, порівняно з минулим роком.