Фото: УНІАН
Функції центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
“За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро”, – пояснили в МОЗ.
Зауважують, що тут впродовж 2024 року створювали необхідну матеріально-технічну базу, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.
У МОЗ пояснили, що система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна ж вертикаль – це 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій.
Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, якого призначають і звільняють засновником – обласною радою. Тобто керівників місцевих комісій призначають розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради.
Що відомо?
Президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Воно стосувалося ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб із отриманням інвалідності.
Кабміну та МОЗ доручили створити законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи, зокрема, ліквідувати її до кінця 2024 року.
Черкаська МСЕК
“18000” переглянув декларацію керівниці Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи Наталії Масенко. Її родина задекларувала автівки, квартири. Керівниця має і пенсію, і зарплату.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”