Харків – великий промисловий та туристичний центр України. Східне місто приваблює туристів своєю красою, історією та пам'ятками. І навіть попри майже щоденні ворожі обстріли місто не втрачає свого колориту.
РБК-Україна зібрало інформацію про найцікавіші визначні місця Харкова.
При підготовці матеріалу використовувалися статті Wikipedia.
Зміст:
- Площа Свободи
- Парк Горького
- Дзеркальний струмінь
- Французький бульвар
- Пам'ятник закоханим
- Будинок зі шпилем
- Сад ім. Т. Г. Шевченка
- Три головні святині Харкова
Площа Свободи
У Харкові найбільша в Україні площа. До того ж Площа Свободи є п’ятнадцятою за величиною у світі. Вона вражає своїми розмірами – майже 12 гектарів!.
Тут відбуваються всі головні заходи, концерти, масові свята та ярмарки.
На концерті британської групи Queen у 2008 році на площі зібралося,за різними оцінками, від 150 до 350 тисяч людей.
Фото: Площа Свабоди у Харкові (wikipedia.org)
Площу Свободи побудували в 20 столітті, коли Харків оголосили столицею України. Від головної площі міста концентричними кільцями розходяться квартали, тому цікаво дивитися на неї згори. Наприклад, з монументальної будівлі Держпрому, яка також є одним з основних визначних пам'яток міста.
Будинок Державної промисловості є найвищою будівлею в Харкові. Його висота (з урахуванням телевежі) становить 108 метрів.
Парк Горького
Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького в Харкові з моменту його останньої реконструкції почали називати "Харківським Діснейлендом". І в цьому безумовно є частка правди.
Фото: парк Горького (wikipedia.org)
Звичайно сьогодні в цьому парку вже не зустрінеш будь-яких стародавніх споруд і історичних монументів – це повністю модернізований і сучасний простір для відпочинку городян.
Але, ми все ще можемо уявити який був парк до його капітального перевтілення. І в цьому нам може допомогти Канатна дорога, яка була побудована в 1971 році та зараз продовжує працювати. Або ж можна покататися на Малій Південній залізниці – будівництво цього атракціону датується 1940 роком.
Головною "родзинкою" парку ім. Горького в Харкові вважається колесо огляду. Цей атракціон є найбільшим в Україні, діаметр колеса становить 55 метрів.
Дзеркальний струмінь
Пам'ятник Перемоги або більше відомий як "Дзеркальний струмінь" – головний символ сучасного Харкова і головне місце для відпочинку містян.
Це оригінальний фонтан-альтанка майже в самому центрі міста. Він радує водними фігурами та прекрасним підсвічуванням у нічний час. Біля підніжжя струмує рівна, немов дзеркало, смуга, яка ллється з басейну, що і дало народну назву фонтану.
Тут проходить велика кількість екскурсій, а молодята люблять робити весільні фотосесії.
Фото: "Дзеркальний струмінь" (wikipedia.org)
Навпроти "Дзеркального струменя" розташований найголовніший театр міста – Харківський театр опери та балету ім. М. В. Лисенка. Цей театр був першим стаціонарним оперним театром В Україні, а проект його будинку спочатку був розроблений не для Харкова, а для столиці.
Французький бульвар
У цьому місці харків’яни відпочивають цілий рік. Адже крім безлічі магазинів, тут розташовані заклади, фуд-корт, кінотеатр, льодовий каток і інші розваги.
Харківська Ейфелева вежа – візитна картка ТЦ "Французький бульвар". Розмір вежі становить 35 м, а вага 35 т – це в 10 разів менше оригіналу-символу Парижа. У нічний час інсталяція підсвічується вогнями, на другій секції відкритий оглядовий майданчик.
Ейфелева вежа у Харкові (фото з мережі)
Пам'ятник закоханим
Найромантичніша пам’ятка Харкова – Пам’ятник закоханим. Він являє собою арку, утворену фігурами юнака та дівчини, що летять та зливаються у поцілунку.
Місце дуже полюбилося харківській молоді, тут часто призначають побачення.
Пам'ятник закоханим (фото з мережі)
Будинок зі шпилем
Ще одна монументальна будівля, яку варто відвідати, – це "Будинок зі шпилем", розташований на площі Конституції.
Це величезний житловий будинок-квартал, зразок сталінського ампіру, так тепер називають цей архітектурний стиль. Він химерно поєднує елементи бароко, пізнього класицизму, наполеонівського ампіру, арт-деко. Виглядає помпезно і вражає, особливо ввечері, коли будинок підсвічується.
"Будинок зі шпилем" вважається величезним житловим будинком-кварталом – у вежі зі шпилем 11 поверхів, в основній частині будівлі – 7.
Фото: "Будинок зі шпилем" (wikipedia.org)
Сад ім. Т. Г. Шевченка
Розташований в самому центрі міста, сад ім. Т. Г. Шевченка є одним з головних міських парків. На його території встановлений легендарний монумент українському поетові Тарасу Шевченку.
Закладений він був засновником Харківського університету Василем Каразіним саме як Університетський сад у 1804-1806 роках, створювався у пейзажному (англійському) стилі.
Сад ім. Т. Г. Шевченка (фото з мережі)
Нині Сад Шевченка є ботанічною пам'яткою природи місцевого значення, об'єктом природно-заповідного фонду Харкова.
Також, в саду розташований ще один з основних символів міста – кіно-концертний зал "Україна". Не залишать нікого байдужим і фонтани розташовані в цьому саду – чого тільки варта велика каскадні сходи зі стікаючим водоспадом по ній.
Три головні святині Харкова
Три головні святині Харкова – Покровський, Успенський та Благовіщенський собори.
Покровський собор – це трикупольний храм у стилі бароко. Він є не тільки цінною пам'яткою української архітектури другої половини 17 століття, а й одним з найдавніших збережених будівель міста.
Покровський собор (фото з мережі)
Успенський собор знаменитий своєю високою дзвіницею – її висота сягає майже 90 метрів. Ця дзвіниця є однією з найвищих в Україні.
Собор був зведений в 17 столітті, але багато разів перебудовувався. Храм у стилі пізнього бароко, який ми бачимо зараз, побудували у 18 столітті.
Успенський собор (wikipedia.org)
Найбільшим за розмірами собором не тільки в Харкові, але і в Східній Європі вважається Благовіщенський собор. Він виконаний у візантійському стилі, з безліччю декоративних елементів. Це найдавніший храм міста. Ще з 17 століття на цьому місці була дерев’яна церква.
Благовіщенський собор (wikipedia.org)
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які цікаві місця обов'язково потрібно відвідати у Києві.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.