В Україні набирає обертів скандал довкола вручення співробітниками ТЦК повістки журналісту порталу "Слідство.інфо". Після реакції на інцидент в СБУ та Міністерстві оборони, розібратися в ситуації також пообіцяли у Збройних силах.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram Командування Сухопутних військ ЗСУ.
Зазначається, що 6 квітня 2024 року, на сайті та YouTube-каналі інтернет-медіа "Слідство.Інфо" був оприлюднений матеріал про вручення повістки журналісту вказаного ЗМІ представниками одного з районних у Києві територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Матеріал був поширений у соціальних мережах та набув суспільного резонансу.
У Командуванні повідомили, що наразі за вказаним фактом проводиться службова перевірка для встановлення всіх обставин події.
"Крім цього, від редакції Інтернет-медіа "Слідство.Інфо" надійшов журналістський запит щодо вказаної події, відповідь на який буде надана відповідно до керівних документів та чинного законодавства", – йдеться у повідомленні.
Скандальне вручення повістки журналісту
Вранці 6 квітня редакція інтернет-видання "Слідство.Інфо" звинуватила співробітників СБУ у використанні Солом’янського ТЦК для тиску на ЗМІ. Там розповіли про спробу мобілізувати журналіста Євгена Шульгата через помсту за його професійну діяльність.
Зокрема, у редакції вважають, що причиною стало розслідування щодо майна родини глави департаменту кібербезпеки спецслужби Іллі Вітюка. Журналіст-розслідувач виявив, що родичі працівника СБУ володіють у Києві нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн.
Під час спроби вручення повістки в одному з ТРЦ Києва, поруч із військовими перебував чоловік у цивільному, який давав їм вказівки. Його вважають наближеним до співробітника СБУ Вітюка.
Скандали зі врученням повісток
В українських ЗМІ час від часу публікується інформація про скандали, пов'язані з видачею повісток громадянам співробітниками ТЦК і СП. Зокрема, публікуються відео жорстких затримань чоловіків військовослужбовцями.
Зокрема, вдень 6 квітня, у Києві чоловік із ножем напав на працівників Деснянського ТЦК.
Днями омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що співробітники ТЦК не мають законного права затримувати громадян на вулицях із застосуванням фізичної сили.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.