3 C
Cherkasy
Понеділок, 23 Грудня, 2024

Трамп може використати Арктику для припинення війни в Україні

Популярне

Обраний президент США Дональд Трамп може використати фактор розвитку Арктичної зони та Північного морського шляху (СМП) для включення його до свого мирного плану щодо врегулювання війни в Україні. Про це йдеться у матеріалі порталу Responsible Statecraft.

«Після переобрання Дональда Трампа його передвиборча обіцянка швидко покласти край російсько-українській війні здається все більш недосяжною, оскільки ситуація в Україні продовжує погіршуватися. Важко уявити, що посилення постачання озброєння до України та посилення санкцій проти Росії приведуть до досягнення миру. Однак нова влада США має можливість вирватися зі статус-кво та спонукати Росію припинити війну», – пишуть журналісти.

Зазначається, що республіканець може використати зацікавленість РФ у розкритті економічного потенціалу Арктичної зони під час переговорів. Портал наголошує на необхідності зняти санкції з Північного морського шляху та стимулювати західні судноплавні компанії до використання цього транспортного коридору.

Наголошується, що цей план «приверне увагу» російського диктатора Володимира Путіна, а також зустріне підтримку з боку Китаю і може бути вигідним скандинавським державам, Південній Кореї та Японії. При цьому, частиною угоди має бути така умова, як спрямування невеликої частки прибутку від ШМД, наприклад, 5% для відновлення зруйнованої в ході війни інфраструктури України протягом наступних 50 років.

У публікації також йдеться про те, що першорядною проблемою для встановлення миру будуть «складні питання», такі як майбутня архітектура безпеки у Східній Європі та «поділ сил у зоні конфлікту».

Нагадаємо, США ретельно спостерігають за співпрацею між Росією та Китаєм в Арктиці і вважають недавню військову активність обох країн у цьому регіоні «тривожним сигналом».

Читайте також:

  • Арктичні моря можуть повністю звільнитися від льоду до літа 2027 року

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини