22.8 C
Cherkasy
Субота, 13 Липня, 2024

Як Росія просуває свої наративи у західні ЗМІ: красномовні приклади

Популярне

Росії вдало просуває свої наративи у західних ЗМІ, підмінююючи теми, викривлюючи сприйняття своєї агресивної війни, щоб звинуватити у ній саму Україну, вважають західні експерти. Про це пише «Голос Америки».

Експерти продемонстрували просування російських наративів на прикладі подій у Криму: західні ЗМІ підхоплюють кремлівські цитати замість висвітлення суті подій на війні Росії проти України.

Так, низка оглядачів звернула увагу на висвітлення удару американською зброєю по Центру космічного стеження та зв’язку в тимчасово окупованому Криму.

Ураження, підтверджене Міністерством оборони України, дозволило ЗСУ знешкодити важливу військову складову системи супутникового зв'язку та навігації, що допомагала росіянам цілитися, зокрема, по цивільних цілях у мирних містах.

Однак низка провідних західних ЗМІ цитували російську сторону, котра наголошувала на постраждалих, які у момент ураження відпочивали на пляжах окупованого Росією українського півострова. Зокрема, це поостежується в публікаціях BBC, The Guardian, CNN.

При цьому німецький оглядач Юрген Наудітт зафіксував: Росія змінює свої повідомлення, спростовуючи сама себе.

Спочатку РФ заявляла, що її ППО збила ракету Atacms (просто над кримським пляжем), але потім відмовилася від цієї версії та звинуватила Україну в навмисній атаці. Як зауважив фахівець, «одне правило незмінне – росіяни завжди брешуть».

Фабіян Гоффманн, науковий співробітник Університету Осло в Норвегії та експерт з бойових ракет, звертає увагу журналістів на той факт, що кадри на відео «зовсім не схожі на цілеспрямований напад і дуже чітко видно, що це результат… перехоплення».

«Туристам пощастило, – пише Гоффманн, – що лише кілька бомб M74 здетонували поблизу пляжу, більшість – у воді. Інакше це могла б бути кривава лазня».

Журналіст чиказького WGN Radio Джо Ліндслі, який веде щоденні трансляції з України, показав у своєму відеоролику в мережі Х, як англомовні ЗМІ, копіюючи російські заголовки, сконцентрувалися на втратах людей, котрі відпочивали на суверенній українській території, захопленій Росією.

Замість того, щоб показати суть події: знешкодження стратегічного військового об'єкту, який давав змогу росіянам щоденно вбивати мирних мешканців України. «Негативна історія домінувала в заголовках. Ось як Росія керує бездумними ЗМІ», – пише Ліндслі.

Він наголошує: людей вбили залишки російської ППО, а не американська зброя, запущена українцями. При цьому, каже американський журналіст, про постраждалих українців, яких росіяни навмисно вбивають у мирному Харкові, ці ЗМІ не згадують. «Де заголовки про цивільних, убитих росіянами у Харкові тільки кілька днів тому? Де заголовки про успіхи українців у використанні точної американської зброї для ураження місць, звідки Росія атакує вільних людей?», – підкреслив Ліндсі.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини