17.6 C
Cherkasy
Неділя, 6 Жовтня, 2024

Бояться померти та полону: українці відповіли, чому не хочуть мобілізовуватись до ЗСУ

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Бояться померти та полону: українці відповіли, чому не хочуть мобілізовуватись до ЗСУ

Військовослужбовці
Фото: ТСН | Військові зі зброєю (ілюстративне фото)

Як свідчать результати соцопитування, кожен десятий українець байдужий до війни, а ще 3% не вірять у перемогу України. Проте найбільше людей лякає смерть, інвалідність та полон.

Related video

Більшість українців не хочуть мобілізовуватись до лав Збройних сил України через страх померти, отримати інвалідність або потрапити у полон. Значна частина громадян не мобілізуються, бо вважають процес призову до війська несправедливим. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" з 17 по 21 лютого 2024 року.

Зокрема, 42% опитаних респондентів відповіли, що основною причиною, через яку люди не хочуть мобілізовуватись до лав ЗСУ є "страх смерті, інвалідності, полону, невизначеності".

Важливо Мобілізація в Україні: чи можна обрати альтернативну службу за релігійними переконаннями

22% українців вважають, що мобілізація відбувається у несправедливий спосіб. Така ж кількість опитаних переконана, що головною причиною для ухилення від призову є брак техніки, амуніції та збої в українському війську.

Серед першої п'ятірки відповідей також є "недовіра до влади" (18%) та "корупція в уряді чи владі" (17%).

Ще 16% українців не вважають за необхідне мобілізовуватись через недостатню матеріальну та соціальну підтримку з боку держави.

Водночас кожен десятий українець (10% від опитаних респондентів) заявив, що мобілізації заважає байдужість до війни, а ще 3% — не вірять у перемогу України, тому і не вступають до лав ЗСУ (це найменш розповсюджена відповідь серед опитаних громадян.

Fullscreen
Опитування щодо мобілізації Фото: Скриншот

Опитування провели методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано 2000 жителів України віком 18 років та старше. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,5%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 14%.

Нагадаємо, згідно з соціологічним дослідженням "Нового відліку" половина українців вважає, що мобілізація в країні йде неправильно, за неї відповідальна Верховна Рада, і лише 20% чоловіків призовного віку розглядають можливість вступити до лав ЗСУ.

5 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що мобілізація в Україні буде набагато м'якшою та запевнив, що разом із президентом Володимиром Зеленським контролює ситуацію

ТОП новини

Останні новини