16.1 C
Cherkasy
Середа, 22 Травня, 2024

Дізнаються після конфіскації: яка процедура відбирання авто на користь ЗСУ (відео)

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Дізнаються після конфіскації: яка процедура відбирання авто на користь ЗСУ (відео)

Автомобіль конфіскують для армії, авто на потреби ЗСУ, мобілізація авто для ЗСУ, посилення мобілізації авто, закон про мобілізацію авто
Фото: З відкритих джерел | Три силові відомства мають право конфіскувати автомобілі громадян (ілюстративне фото)

Запити на мобілізацію авто можуть подати лише три відомства. При цьому вони не відберуть пересічну легковушку, оскільки їх цікавлять машини з особливими характеристиками.

Related video

Для того, щоб конфіскувати автомобіль громадянина, спершу формується Мобілізаційний план, яким займаються місцеві державні адміністрації. Громадяни дізнаються про втрату транспортного засобу лише тоді, коли по нього прийдуть військові, тобто — "по факту". Про те, яка процедура мобілізації авто для ЗСУ, адвокат Євген Дєдов розповів у ефірі всеукраїнського телемарафону.

Зі слів Дєдова, зробити подання на певний тип автомобіля мають право лише три відомства — Служба безпеки України, Територіальні центри комплектування та Головне управління розвідки. При цьому вони навряд чи претендуватимуть на звичайний легковий автомобіль. Швидше за все, відзначив адвокат, воно не відповідає певним вимогам.

Важливо Мобілізація в Україні: у ТЦК пояснили, чим займаються після ухвалення закону

"Автомобіль повинен відповідати певним характеристикам. Якщо це, наприклад, якийсь легкий автомобіль, то навряд чи він допоможе спеціальним органам", — пролунало у ефірі телемарафону.

Адвокат описав процедуру конфіскації авто на користь ЗСУ, викладений у Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

  • СБУ, ТЦК та ГУР роблять подання до місцевої адміністрації про потребу у певному типі машини;
  • на підставі подання формується Мобілізаційний план;
  • для відбирання авто видають розпорядження про конфіскацію;
  • громадянин отримує розпорядження, у якому має бути вказано "відповідно до мобілізаційного плану України ваше авто необхідно для залучення сил оборони";
  • після цього машина переходить Силам оборони.

Дєдов наголосив на двох моментах, про як потрібно пам'ятати українцям.

По-перше, завжди потрібно вимагати розпорядження, коли прийшли конфіскувати автомобіль. Особливо це важливо з огляду на те, що про конфіскацію людина дізнається "по факту" і потрібно знати, що все законно.

По-друге, якщо громадянин має лише одне авто, то його не відбиратимуть, — пояснив адвокат журналістам.

Мобілізація авто — деталі

Зазначимо, в Україні незабаром почне діяти закон про посилення мобілізації, у рамках якого Силам оборони дозволено вилучати техніку на потреби війська. Крім того, про це ж говориться у листі Міністерства юстиції у Європейську Раду: урядовці нагадують, що обмежили певні права громадян у зв'язку з повномасштабною війною.

Нагадуємо, 26 квітня адвокатка Тетяна Книш розповіла деякі нюанси щодо умов мобілізації автомобілів. З її слів, у законі прямо не вказано, що така ситуація може обійти народних депутатів. Також є правила щодо вартості транспортного засобу: у ЗСУ заберуть, наприклад, один з двох позашляховиків, при чому той, який коштує менше.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини