19.9 C
Cherkasy
П’ятниця, 24 Травня, 2024

Кожна година на вагу золота: учені з’ясували, як урятувати людей із ожирінням від ранньої смерті

Популярне

Технології та наука Кожна година на вагу золота: учені з'ясували, як урятувати людей із ожирінням від ранньої смерті

сантиметр, ноги, ваги, ожиріння
Фото: Mint | Це дослідження допомагає розробити рекомендації щодо фізичної активності

Нове дослідження вчених виявило явну користь від фізичних навантажень для людей із зайвою вагою. Але ключовим тут є не якість і кількість вправ, а час їх проведення, кажуть дослідники.

Related video

Під час усеосяжного восьмирічного дослідження, проведеного на основі даних UK Biobank, учені із Сіднейського університету виявили результати, які можуть змінити підхід до вибору часу фізичних вправ для людей із ожирінням. Проаналізувавши звички 29 836 дорослих, автори дослідження, опублікованого в журналі Diabetes Care, припустили, що енергійна фізична активність у певний період може істотно знизити ризик передчасної смерті й серцево-судинних захворювань у людей із зайвою вагою, пише Daily Record.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Доктор Анджело Сабаг, видатний фахівець у галузі фізіології вправ із університетського Центру Чарльза Перкінса, наголосив на важливості коротких, інтенсивних навантажень — тривалістю щонайменше три хвилини, порівняно із загальним обсягом вправ. Ці інтенсивні періоди виявилися вирішальними в боротьбі з ризиками для здоров'я, пов'язаними з ожирінням. Дослідницька група використовувала фітнес-трекери для спостереження за учасниками, яких також розділили на групи залежно від часу, коли вони вважали за краще займатися спортом — уранці, удень або ввечері.

Протягом усього дослідження вчені ретельно відстежували різні показники здоров'я та змогли зафіксувати 1425 смертей і безліч серцево-судинних захворювань. Для підвищення достовірності отриманих результатів у дослідженні враховували такі змінні як вік, спосіб життя й початковий стан здоров'я. Отримані дані свідчать про те, що найзначніші переваги для здоров'я спостерігалися в тих, хто займався спортом у нічний час, а точніше з 28:00 до опівночі.

Старший науковий співробітник професор Еммануель Стаматакіс наголосив на великій ролі даних носимих пристроїв із високою роздільною здатністю в уточненні показників рекомендацій фізичних вправ. Це дослідження не тільки допомагає розробити рекомендації з фізичної активності для тих, хто схильний до підвищеного ризику розвитку захворювань, пов'язаних із ожирінням, а й створює основу для майбутніх досліджень, які можуть ще більше зміцнити зв'язок між часом виконання вправ і станом здоров'я, вважають учені.

Раніше Фокус писав про те, що наука спростувала корисність дієти за групою крові. Хоча ідея приймання їжі залежно від групи крові звучала по-свіжому та цікаво, реальність виявилася не такою райдужною, а обмеження дієти можуть принести більше шкоди, ніж користі.

Також Фокус писав про те, як ожиріння необоротно змінює роботу мозку. Ожиріння змінює сенсори мозку, що відповідають за задоволення від їжі, викликаючи, можливо, постійний стан "вічного голоду", свідчить нове дослідження.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини