14.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Мобілізація 300 тисяч українців: експерт розказав, скільки втратить економіка (відео)

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Мобілізація 300 тисяч українців: експерт розказав, скільки втратить економіка (відео)

мобілізовані, мобілізація
300 тис. людей – це 2-3% трудового фонду, підрахував економіст

На думку Сергія Фурси, мобілізація такої кількості військовозобов'язаних призведе до зменшення росту ВВП на 0,5%. Водночас він вважає, що проблемною є не стільки мобілізація, як комунікація влади довкола цієї теми.

Related video

На ринку праці в Україні є близько 14 мільйонів людей. Держава цьогоріч може мобілізувати 300 тисяч осіб. Це 2−3% від наявної робочої сили. Такі підрахунки навів економіст Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Новини.LIVE".

За його словами, мобілізація вдарить по економіці, але вона є необхідною, адже без армії не буде і економіки.

"Ми рахували вплив мобілізації на економіку, вона забирає у нас 0,5% зростання ВВП. Ми не можемо уникнути мобілізації. Це дуже потрібна історія. Без мобілізації у нас би було зростання 4,5%. З мобілізацією буде 4%. Це стрес, особливо для "білого" бізнесу. І саме тому так важливе економічне бронювання", — сказав Фурса.

Він наголосив на необхідності бронювання критично важливих працівників тих чи інших підприємств навіть за рахунок більших податків.

"Це коригуванням мобілізації. Це не відміна мобілізації. Це намагання зменшити шкоду, яка дійсно завдається для економіки. Але не так ті 300 тисяч, які вийдуть з економіки, як те, що комунікацією перелякали 2-3 мільйони людей, які зараз сидять вдома, бояться вийти на вулицю і також дуже часто відмовляються виходити на роботу у "білий, прозорий" бізнес, де треба ставати на облік і де є ризики, що тебе мобілізують", — резюмував Фурса.

Нагадаємо, 22 травня у комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку запропонували бронювати співробітників підприємств за 20 тисяч гривень щомісячного військового збору.

Фокус пояснював, як отримати бронювання від мобілізації. Можливість забронювати персонал надається компаніям, які відповідають трьом із семи критеріїв, які прописані в урядовій постанові №76.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини