24.6 C
Cherkasy
Вівторок, 18 Червня, 2024

Мобілізація в Україні: у Раді заявили, що людей стали рідше “хапати” на вулицях (відео)

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Мобілізація в Україні: у Раді заявили, що людей стали рідше "хапати" на вулицях (відео)

Голова Верховної Ради
Фото: Верховна Рада | У Раді заявили, що після закону про мобілізацію українців стали рідше "хапати" на вулицях (ілюстративне зображення)

За словами голови Верховної Ради, за допомогою електронного реєстру у людей з'явилася можливість самостійно оновити свої дані, щоб вони могли виконати військовий обов'язок.

Related video

Останнім часом дедалі рідше стали з'являтися новини про те, що людей "хапають на вулиці" нібито представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП). Таку думку озвучив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час брифінгу.

Журналісти поставили йому запитання про те, чому з розгляду було знято законопроєкт про військову поліцію в Україні. За його словами, країна потребує сьогодні справедливої та якісної військової юстиції в комплексі. Йдеться про: військову поліцію, військову прокуратуру, систему військових судів і військових адвокатів.

Усе це, як заявив голова Верховної Ради, називається "спеціалізованою юстицією", яка має займатися винятково питаннями вчинення тих чи інших правопорушень у військовій сфері.

Водночас, він переконаний, що з моменту ухвалення закону про мобілізацію "хапань людей на вулицях" стало менше. Велику роль у цьому зіграв електронний реєстр, зокрема застосунок "Резерв+".

"Він зараз працює. Ви знаєте, що вже, здається, понад 1,5 млн осіб оновили дані. І все відбувається переважно в цивільному розумінні. І ви бачите, що кількість цих "хапань" і "засаджувань" у рази зменшилася, бо люди мають можливість самостійно оновити свої дані для того, щоб вони могли виконати військовий обов'язок", — продовжив голова Верховної Ради.

Нагадаємо, 4 червня повідомлялося, що в Херсоні жінка вкусила співробітника поліції, адже намагалася захистити свого 23-річного сина. За даними слідства, українець, який відмовився від перевірки документів, не підлягає мобілізації за віком, а ось його мати тепер може понести кримінальну відповідальність за напад на співробітника правоохоронних органів.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини