16.1 C
Cherkasy
Середа, 22 Травня, 2024

Мобілізація в Україні: в яких випадках можуть призвати до лав ЗСУ жінок (відео)

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Мобілізація в Україні: в яких випадках можуть призвати до лав ЗСУ жінок (відео)

чи є зміни для військовозобов’язаних жінок, умови воєнного стану, війна, призов жінок до лав ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ | Ілюстративне фото

Юристка Дар'я Тарасенко зауважила, що новий закон про мобілізацію не регулює питання виїзду жінок за кордон, однак вона припускає, що зміни можливі.

Related video

З 18 травня 2024 року набуває чинності закон про мобілізацію №10449, в якому змінилися певні положення щодо мобілізаційних процедур. Чи торкнулися зміни норм, які регулюють військовий облік військовозобов’язаних жінок, розповідає у власному Facebook юристка Ради адвокатів Полтави Дар’я Тарасенко.

По-перше, підкреслила адвокатка, норми, які стосуються військового обліку жінок, не змінилися, — ті з них, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні обов’язково стати на облік у ТЦК та СП. При цьому, підкреслила Тарасенко, це потрібно зробити незалежно, чи мають жінки з такою освітою досвід роботи за фахом.

По-друге, на військовозобов’язаних жінок поширюється вимога поновити персональні дані.

По-третє, призов жінок до лав ЗСУ, навіть за умов воєнного стану, можливий лише за їхньою згодою, чого не було у попередній редакції законі про мобілізацію.

"А це означає, що примусовий призов жінок є неможливим", — пояснила адвокатка.

Щодо перетину кордону, то Тарасенко зауважила, що наразі новий закон про мобілізацію не регулює питання виїзду жінок за кордон. Однак вона припускає, що зміни можливі.

Важливо Добровільна мобілізація в Україні: які у неї переваги та чи є можливість вибрати рід військ

Нагадаємо, Фокус 9 травня навів перелік професій, які будуть заброньовані від проходження служби у ЗСУ. Насамперед йдеться про військовозобов'язаних державних службовців категорії А та 50% держслужбовців, які належать до категорій Б та В.

Крім того, Фокус 8 травня писав про можливість відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини