21.2 C
Cherkasy
Четвер, 23 Травня, 2024

Мобілізація в Україні: як отримати відстрочку та які документи потрібно надати до ТЦК

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Мобілізація в Україні: як отримати відстрочку та які документи потрібно надати до ТЦК

яким категоріям військовозобов'язаних можуть надати відстрочку, які документи потрібно надавати в ТЦК
Фото: Getty Images | Ілюстративне фото

Юристка зауважила, що перелік військовозобов'язаних, котрі мають право на відстроку, не є остаточним, оскільки він періодично може переглядатися, тому варто стежити за змінами, які вносяться до цієї статті законодавчого документа.

Related video

З 24 лютого 2022 року в Україна оголошено воєнний стан і триває мобілізація, яка має активізуватися із набуттям чинності нового закону. Проте і в такий період є категорії чоловіків, які мають право на відстрочку від мобілізації. Хто належить до цих категорій та які документи потрібні для офіційного оформлення відстрочки, розповіла юристка Діана Скумадчук на сайті ЮК "Приходько і Партнери".

Які категорії військовозобов’язаних мають право на відстрочку

У ст. 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зафіксовано такі категорії громадян:

  • в яких є бронь державних органів влади, органів місцевого самоврядування, а також приватних підприємств відповідно до чинного законодавства;
  • які навчаються на денній та дуальній формах навчання з отриманням першої вищої освіти;
  • в яких один із батьків має інвалідність 1-ї чи 2-ї групи та потребує постійного догляду;
  • котрі самостійно виховують малолітню або неповнолітню дитину до 18 років;
  • які мають на своєму утриманні повнолітню дитину з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи;
  • інші категорії військовозобовʼязаних осіб.

Проте юристка зауважила, що цей перелік не є остаточним, оскільки він періодично може переглядатися, тому варто стежити за змінами, які вносяться до цієї статті законодавчого документа.

Які документи потрібно надати для оформлення відстрочки

Перелік документів залежить від чинної правової підстави для отримання відстрочки Тож якщо громадянин:

  • є студентом або науковим працівником, то він має надати довідки, що підтверджують його навчання у відповідному виші чи науковій установі, студентський квиток, довідку про зарахування тощо;
  • є заброньованим працівником, то слід надати витяг із рішення про бронювання за формою відповідно до додатку 3 постанови Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року. Такий документ зазвичай видається за місцем роботи;
  • має вади у здоров’ї, то необхідно надати довідку про результати медичного огляду, яка видається військово-лікарською комісією (ВЛК) чи медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), а також документи про підтвердження інвалідності з дитинства (наприклад, посвідчення) тощо.

Важливо У травні змінюються правила військового обліку: як покарають чоловіка за неявку до ТЦК

Нагадаємо, що в Україні можуть мобілізувати деяких чоловіків, в яких є троє і більше дітей. Йдеться про тих, хто не сплачує аліменти хоча б на одну дитину.

Раніше Фокус повідомляв, що чоловіки повинні прибути до ТЦК після набуття чинності нового закону протягом 60 днів. Також їм потрібно буде надати низку документів.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини