Технології та наука Може бути ще більше: археологи знайшли аномалію поблизу Великої піраміди Гізи (фото)
У Гізі археологи виявили недосліджені структури на глибині від 2 до 11 метрів під землею. Вчені ще не знають, що на що саме вони натрапили, проте підозрюють, що можуть знайти ще більше підземних структур.
Related video
Археологи з Міжнародного університету Хігасі Ніппон, Університету Тохоку та Національного науково-дослідного інституту астрономії та геофізики зробили незвичайне відкриття поблизу знаменитих пірамід Гізи в Єгипті. Вони виявили L-подібну структуру та інші аномалії під поверхнею, які можуть вказувати на наявність досі невідомих поховань, пише HeritageDaily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Дослідження відбувалося на Західному кладовищі, також відомому як Західне поле Гізи, яке розташоване на захід від Великої піраміди Гізи. Ця територія містить менші кладовища з рядами мастаб і прихованими структурами під землею.
Мастаби — це стародавні гробниці для важливих людей, таких як члени королівської родини та високопоставлені офіцери. Зазвичай їх робили з вапняку або сирцевої цегли. Вони мали плаский дах і прямокутну форму. Всередині була вертикальна шахта, що вела до підземної камери, де ховали померлих.
Використовуючи георадар (GPR) і томографію електричного опору (ERT), археологи зробили неочікуване відкриття на глибині близько 2 метрів під поверхнею, безпосередньо на південь від мастаби G4000: L-подібну структуру, заповнену піском. Ця структура могла бути вхідним тунелем, що веде до глибшої частини гробниці.
Ще незвичайнішими були аномалії, виявлені глибше під землею, на глибині від 3,5 до 5 метрів, а деякі з них сягали 11 метрів у глибину. Ці аномалії вказують на наявність вертикальних стін з вапняку або шахт, що ведуть до іншої поховальної споруди.
Дослідники пояснили, що ці аномалії можуть вказувати на наявність значних археологічних об'єктів. Вони підозрюють, що тут може бути ще більше, ніж виявили під час попереднього сканування.
Важливо Технологія людей бронзової доби: археологи знайшли дерев'яний колодязь майже в ідеальному стані
Команда наголосила на важливості як поверхневих, так і глибоких структур, які вони виявили. Хоча вони не змогли визначити точну природу аномалій, вони вважають, що вони можуть бути частиною великого підземного поховального комплексу, який чекає на дослідження.
Раніше Фокус писав про "консерви" кам'яного віку, знайдені на території Німеччини. Задля забезпечення себе свіжим м'ясом, стародавні люди брали у подорож черепах.
Також ми розповідали про знайдену в Синайській пустелі резиденцію фараона. Вчені вважають, що вона належала Тутмосу Великому, відомому своїми військовими походами.