10.6 C
Cherkasy
Субота, 19 Квітня, 2025

“Нафтогаз” домігся дозволу стягнути з РФ понад 120 млн євро

Популярне

Економіка "Нафтогаз" домігся дозволу стягнути з РФ понад 120 млн євро

Нафтогаз України, Нафтогаз, компанія
"Нафтогаз" взявся за російські активи у Франції

Суд Парижа надав дозвіл на примусове виконання рішення Гаазького арбітражу щодо відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів Групи "Нафтогаз" в окупованому Росією Криму. Йдеться про суму в 5 млрд доларів.

Related video

Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу".

Там зауважили, що це – лише початок: "Цей результат – частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу. Це надзвичайно важлива юридична перемога НАК "Нафтогаз України" та ще п’яти компаній Групи".

Рішення французького суду дозволяє "Нафтогазу" розпочати процедуру стягнення на території Франції, і українська сторона вже зареєструвала обтяження на низку активів, що належать РФ, загальною вартістю понад 120 млн євро.

Також у Групі "Нафтогаз" наголосили, що вже мають певні успіхи й в декількох інших юрисдикціях, зокрема у Великій Британії та Фінляндії.

"Ми налаштовані стягнути повну суму компенсації та захистити права українських державних підприємств на міжнародній арені", – заявляють у "Нафтогазі".

Нагадаємо, у жовтні 2016 року "Нафтогаз" розпочав арбітражне провадження проти Росії, вимагаючи компенсацію за незаконне захоплення майна Групи – з порушенням двостороннього договору про захист інвестицій між Україною та РФ.

У квітні 2023-го Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав державу-агресора виплатити "Нафтогазу" понад 5 млрд доларів за порушення умов договору. Також Росія повинна відшкодувати "Нафтогазу" всі витрати, пов'язані з цим арбітражним провадженням.

Проте РФ відмовляється виконувати рішення Гаазького арбітражу, і тому "Нафтогаз" ініціював міжнародну кампанію зі стягнення.

Також ми писали, що у вересні 2022 року "Нафтогаз" розпочав арбітраж і проти російського "Газпрому". Українська сторона тоді заявила, що росіяни не розплатилися повністю за надану послугу щодо організації транспортування природного газу по території України.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини