27.2 C
Cherkasy
Середа, 24 Липня, 2024

NASA попереджає про потенційне зіткнення астероїда із Землею: ймовірність 72%

Популярне

Технології та наука NASA попереджає про потенційне зіткнення астероїда із Землею: ймовірність 72%

астероїд
Фото: Live Science | NASA попереджає про потенційне зіткнення астероїда із Землею: ймовірність 72%

У NASA з'ясували, що ймовірність зіткнення з небезпечним астероїдом дуже висока й існують значні проблеми в планетарному захисті.

Related video

Під час навчань NASA виявило, що потенційно небезпечний астероїд має 72% ймовірність зіткнення із Землею, що підкреслює потенційні прогалини в готовності Землі запобігти такій події, пише The Economic Times.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

У NASA провели чергові навчання, під час яких вивчали потенційну загрозу зіткнення Землі з небезпечним астероїдом і стан планетарного захисту. Ці навчання були проведені ще у квітні, але зараз був підготовлений підсумковий звіт. У цих навчаннях узяли участь крім учених NASA, також представники різних урядових агентств США і міжнародних організацій.

Хоча в найближчому майбутньому не очікується зіткнення Землі з астероїдом, навчання було проведено для оцінки здатності ефективно реагувати на цю загрозу.

За допомогою спеціальної системи моніторингу вчені з NASA відстежують астероїди, які наближаються до Землі на відносно близьку відстань. Зокрема йдеться і про 7,5 млн км від нашої планети.

Астероїди — це каміння, що залишилося після формування Сонячної системи, і воно буває різних розмірів і форм. Вони знаходяться в різних місцях і на різній відстані від Сонця і складаються з різних гірських порід, а також часто містять метали.

Нові навчання NASA надали цінну інформацію про ризики, варіанти реагування та можливості співпраці в умовах різних сценаріїв. У NASA кажуть, що падіння великого астероїда на Землю може призвести до великої катастрофи, але існують технології, які допомагають прогнозувати такі події та вживати заходів для їх запобігання.

Навчання виявили ключові проблеми в готовності Землі зустріти таку загрозу, включно з процесами ухвалення рішень, обмеженою готовністю до швидкого запуску необхідних космічних місій і своєчасною глобальною координацією обміну повідомленнями.

Наразі в околицях Землі перебуває приблизно 30 тисяч відомих астероїдів, з яких 850 мають розмір понад 1 км. Згідно із заявою NASA, у найближчі 100 років вони не становлять загрози для нашої планети. Але вчені уважно стежать за потенційно небезпечними астероїдами, які можуть сильно зближуватися із Землею, що потенційно може призвести до падіння цих каменів на планету.

Місія DART вперше показала технологію планетарного захисту від потенційно небезпечних астероїдів, коли апарат NASA зміг змінити орбіту навколоземного космічного каменя. Також зараз триває розробка інфрачервоного космічного телескопа NEO Surveyor, який допоможе за роки наперед виявити загрозливий для Землі астероїд. Телескоп має бути запущений у космос у 2028 році

Хоча сценарій, представлений у навчаннях, де показана 72% ймовірність зіткнення астероїда із Землею, є гіпотетичним, він підкреслює важливість готовності до такого можливого розвитку подій.

Фокус уже писав про сім загадкових об'єктів, які можуть ховатися на краю Сонячної системи. Зовнішня частина Сонячної системи є великим і загадковим місцем, де можуть знаходитися об'єкти, про які або нічого невідомо, або відомо дуже мало.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини