23.9 C
Cherkasy
Середа, 24 Липня, 2024

Новий приголомшливий знімок телескопа Вебб підтверджує теорії утворення зірок (фото)

Популярне

Технології та наука Новий приголомшливий знімок телескопа Вебб підтверджує теорії утворення зірок (фото)

туманність Змії
Фото: NASA | Новий приголомшливий знімок телескопа Вебб підтверджує теорії утворення зірок

Явище, яке астрономи давно хотіли побачити безпосередньо, зафіксував один із приладів космічного телескопа.

Related video

Уперше вчені безпосередньо побачили вирівнювання струменів, які випускають новонароджені зірки завдяки новим знімкам космічного телескопа Вебб. Він зробив приголомшливі зображення туманності Змії, розташованої на відстані приблизно 1300 світлових років від нас, де відбувається народження нових зірок. Результати дослідження опубліковані в Astrophysical Journal, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астрономи виявили інтригуючу групу потоків речовини, які утворюються, коли новонароджені зірки викидають у космос струмені газу. Вони стикаються з довколишнім газом і пилом на високій швидкості. Зазвичай ці об'єкти мають різний напрямок у межах одного регіону. Але в даному випадку вони всі спрямовані в один і той самий бік. Відкриття цих вирівняних об'єктів дає інформацію про основи народження зірок.

Як розташування зоряних струменів пов'язане з обертанням зірки? Коли міжзоряна газова хмара стискається, щоб утворилася зірка, вона обертається швидше. Рух газу всередину може тривати тільки в тому випадку, якщо видалена частина спіна або моменту імпульсу. Навколо новонародженої зірки формується диск, з якого речовина по спіралі падає вниз на цю зірку. Магнітні поля запускають частину речовини у вигляді подвійних струменів у космос, які "вистрілюють" назовні в протилежних напрямках, перпендикулярно до диска.

Fullscreen
Астрономи виявили інтригуючу групу потоків речовини, які утворюються, коли новонароджені зірки викидають у космос струмені газу Фото: NASA

На знімку ці струмені позначені яскраво-червоними смугами, які являють собою ударні хвилі, що виникають під час зіткнення струменя з навколишнім газом і пилом. Червоний колір вказує на наявність молекулярного водню та окису вуглецю. За словами вчених, змінити напрямок потоків газу в цей період життя молодої зірки можуть обертання подвійних зірок.

Туманність Змії існує приблизно 1 або 2 млн років і це дуже мало за космічними мірками. Тут знаходиться щільне скупчення зірок, що формуються, яким не більше 100 тисяч років. Туманність Змії є відбивною туманністю, а це значить, що ця хмара газу і пилу не створює своє власне світло, а натомість відбиває світло зірок, які перебувають усередині або поруч із нею.

Різні відтінки світла на фотографії являють собою відбите зоряне світло від зірок, що все ще формуються всередині туманності. Тепер вчені збираються вивчити хімічний склад цієї хмари з газу і пилу.

Як уже писав Фокус, подорож у часі можлива і це допускає фізика Ейнштейна. Хоча ідея про те, щоб повернутися в минуле і щось там змінити, є дуже привабливою, все ж такі події найчастіше трапляються у фанатичних книжках і фільмах. Але в загальній теорії відносності Ейнштейна є важлива фізична основа, яка робить подорож у часі реальною.

Також Фокус писав про перше зображення далекої галактики, яке зробив телескоп Габбл, після того, як почав роботу в новому режимі. Ця галактика являє собою цікавий вид спіральних галактик.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини