22.1 C
Cherkasy
Субота, 22 Червня, 2024

Підвищення пенсій в Україні: кому підняли виплати на 4 тисячі гривень

Популярне

Економіка Підвищення пенсій в Україні: кому підняли виплати на 4 тисячі гривень

Пенсіонери Україна
Фото: УНІАН | У червні в Україні проведуть перерахунок пенсій

Червневий перерахунок пенсій торкнеться тільки частини працюючих пенсіонерів. Із 10,4 млн пенсіонерів в Україні продовжують працювати 2,7 млн осіб. Вони мають право на перерахунок кожні 2 роки.

Related video

З червня пенсії в Україні буде перераховано, і деяким уже підвищили виплати на 4 тисячі гривень. Однак більша частина пенсіонерів отримує менше за середню суму. Про це пише видання OBOZ.

Перерахунок пенсій з 1 червня

З 1 червня 2024 року буде проведено перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Підвищення торкнеться лише невеликої частини одержувачів. Цього року середня пенсія в Україні збільшилася на 400 грн, і більшість пенсіонерів отримують менше ніж 5 тисяч грн на місяць. Особливу категорію становлять судді, чиї пенсії збільшилися на 4 тисячі грн і тепер перевищують 100 тисяч грн на місяць.

Скільки отримують пенсіонери в Україні

Середня пенсія в Україні з початку року зросла з 5,3 до 5,7 тис. грн. Однак ця цифра не відображає реальної картини, оскільки виплати значно різняться за регіонами. Наприклад, у Києві середня пенсія становить 7848 грн, тоді як у Тернопільській області — 4399 грн, згідно з даними Пенсійного фонду України.

Більшість пенсіонерів (44%) отримують пенсію до 4 тис. грн, з них 26,84% отримують до 3 тис. грн, і 17,2% — від 3 до 4 тис. грн. Ще 18,6% пенсіонерів мають пенсію від 4 до 5 тис. грн, що становить 62,6% усіх пенсіонерів.

Особливості пенсійної системи для суддів

Судді — єдина група, на яку не поширюється загальна пенсійна формула. З початку року їхні пенсії збільшилися на 4037 грн і в середньому становлять 103 874 грн. Для решти пенсіонерів максимальна виплата обмежена 10 прожитковими мінімумами, що становить 23 610 грн. Для суддів же коефіцієнт заміщення може досягати 80%.

Проблеми пенсійної системи в Україні

Є три основні проблеми, які перешкоджають значному збільшенню пенсій в Україні:

  1. Низьке співвідношення працюючих до пенсіонерів. Для підвищення пенсій необхідно збільшити кількість працюючих, які отримують білу зарплату.
  2. Низький рівень офіційних зарплат і тіньова зайнятість. Середня зарплата за березень становила 15 433 грн, з яких на пенсії спрямовується всього 2961,5 грн.
  3. Відсутність накопичувальних пенсій та умов для їх запровадження. Необхідні надійні та стабільні умови для інвестування, фондовий ринок і помірна інфляція.

Перерахунок пенсій із червня

Червневий перерахунок пенсій торкнеться тільки частини працюючих пенсіонерів. Із 10,4 млн пенсіонерів продовжують працювати 2,7 млн. Вони мають право на перерахунок кожні 24 місяці. Для перерахунку потрібно придбати додаткові 24 місяці стажу станом на 1 квітня 2024 року.

Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 7 тис. грн із 35 роками стажу, то після підвищення вона становитиме 7,4 тис. грн. Також ви отримаєте додатково 800 грн за квітень і травень. Якщо ваша пенсія з 35 роками стажу становить 10 тис. грн, то після підвищення ви отримаєте 10 571 грн і ще 1142 грн за травень і квітень.

Як перевірити свій стаж і розмір пенсії

Кожен українець може перевірити свій стаж і можливий розмір майбутньої пенсії, пройшовши авторизацію на порталі Пенсійного фонду через свій банк.

Пенсійна реформа вимагає прозорого і зрозумілого законодавства, якому довірятимуть як працівники, так і пенсіонери.

Нагадаємо, деякі пенсіонери не мають права на індексацію своїх виплат відповідно до законодавства.

Раніше в Пенсійному Фонді розповіли, що деякі громадяни можуть вийти на пенсію достроково.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини