17 C
Cherkasy
Понеділок, 27 Травня, 2024

Пільги для УБД: що передбачено для військових та їхніх сімей

Популярне

Економіка Пільги для УБД: що передбачено для військових та їхніх сімей

УБД
Фото: armyinform | Пільги для УБД

Пільги для учасників бойових дій та їхніх сімей не надаються автоматично після отримання статусу — для цього необхідно подати спеціальну заяву.

Related video

Учасники бойових дій отримують особливі пільги від держави, а також певні блага надаються їхнім родинам. Про це повідомляє видання "АрміяІнформ".

Таким чином, сім'я учасника бойових дій може розраховувати на такі пільги і гарантії:

  • пільги на оздоровлення та відпочинок дітей учасників бойових дій;
  • дітям учасників бойових дій передбачено першочергові місця в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах, а також дитячих оздоровчих таборах;
  • діти учасників бойових дій мають право на переведення на бюджетну форму навчання під час здобуття вищої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти за денною формою;
  • діти учасників бойових дій, які навчаються за денною формою, мають право на безоплатне або пільгове проживання в гуртожитках;
  • за умови відсутності заборгованості у студентів-дітей учасників бойових дій останні мають право на соціальну стипендію.

Крім того, сім'ї учасників бойових дій, які проживають із ними, мають право на знижку в 75% на оплату квартплати та комунальних послуг. Людям з інвалідністю надається повна знижка у 100% на комунальні послуги.

Важливо зазначити, що пільги для учасників бойових дій (УБД) та їхніх родин не нараховують автоматично одразу після отримання статусу. Для отримання пільг необхідно виконати такі кроки:

  • учаснику бойових дій потрібно подати заяву про внесення особи до ЄДРП (Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги) і заяву про встановлення пільги;
  • звернутися можна до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду по Україні, надіслати поштою, через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ та через застосунок Дія (за наявності Дія.Підпис).

Нагадаємо, що раніше нардеп Олексій Гончаренко повідомив, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні два законопроєкти щодо спрощення отримання статусу УБД.

Раніше повідомлялося, що для осіб зі статусом УБД передбачено низку соціальних пільг, зокрема й медичних. Наразі це питання регулюють низка нормативно-правових актів.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини