16.3 C
Cherkasy
Понеділок, 17 Червня, 2024

Політ до найдорожчого астероїда Сонячної системи: апарат NASA подолав важливий етап (фото)

Популярне

Технології та наука Політ до найдорожчого астероїда Сонячної системи: апарат NASA подолав важливий етап (фото)

Психея
Фото: NASA | Політ до найдорожчого астероїда Сонячної системи: апарат NASA подолав важливий етап

Космічний апарат "Психея" запустив свої іонні двигуни та розпочав мандрівку в глибокому космосі.

Related video

Астероїд (16) Психея вважається поки що найдорожчим каменем Сонячної системи, адже в його складі міститься так багато цінних металів, що загальна їхня вартість оцінюється в квадрильйони доларів. Але поки що ці метали видобувати не збираються. Натомість учені хочуть ретельно вивчити астероїд, щоб поліпшити розуміння його складу, а також отримати уявлення про те, як сформувалися кам'янисті планети, адже (16) Психея є залишком ядра стародавнього світу, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Коли апарат "Психея" вирушив у космос у жовтні 2023 року, то він отримав достатній імпульс, щоб подолати відстань у 300 млн км і опинитися за межами орбіти Марса.

Але тепер роботу з прискорення апарата взяли на себе бортові іонні двигуни. Вони працюють шляхом перетворення сонячного світла в електрику за допомогою сонячних панелей. Електричний струм, що виникає в результаті, створює електромагнітне поле, яке прискорює і викидає іони, що є зарядженими частинками газоподібного ксенону. Коли іони прискорюються з чотирьох двигунів і створюють синє світіння, то апарат отримує необхідний імпульс для переміщення вперед.

Fullscreen
Коли іони прискорюються з чотирьох двигунів і створюють синє світіння, то апарат отримує необхідний імпульс для переміщення вперед Фото: NASA

Але тяга, створювана іонами, не така й велика. Але через відсутність атмосферного тертя в космосі ця тяга може сильно прискорювати апарат. Тепер він летить зі швидкістю 135 тисяч км/год, і скоро набере швидкість 200 тисяч км/год.

Fullscreen
Астероїд (16) Психея Фото: NASA

Поки що іонні двигуни ведуть апарат NASA вперед, але йому доведеться повернутися до Марса в травні 2026 року, щоб здійснити гравітаційний маневр. Обліт навколо Червоної планети дасть змогу набрати ще більшої швидкості. Після цього знову почнуть роботу іонні двигуни і з їхньою допомогою "Психея" досягне своєї мети у 2029 році. Навколо астероїда апарат NASA кружлятиме протягом двох років.

Астероїд (16) Психея, завширшки 280 км, є не тільки найціннішим камінням Сонячної системи, а й являє собою великий уламок металевого ядра стародавньої планети. Вважається, що вік астероїда становить приблизно 4,5 млрд років. Вивчення астероїда дасть можливість ученим дізнатися більше про надра кам'янистих планет, таких як Земля, а також про те, як формувалися ці світи.

Fullscreen
Поки що іонні двигуни ведуть апарат NASA вперед, але йому доведеться повернутися до Марса в травні 2026 року, щоб здійснити гравітаційний маневр Фото: NASA

За словами вчених з NASA, все обладнання апарату "Психея" працює відмінно. І весь цей час зонд не просто летів у глибокий космос, а використовував свої прилади для збору наукових даних. Наприклад, його магнітометр, а також гамма- і нейтронний спектрометр виявили заряджені частинки, що випускаються корональними викидами маси Сонця. Також було проведено тестування нової технології лазерного зв'язку. Наприклад, у квітні вдалося передати дані зі швидкістю 267 мегабіт на секунду на відстань 226 млн кілометрів.

Як уже писав Фокус, за допомогою ШІ астрономи знайшли приховані елементи в галактиках. Нове відкриття допоможе краще зрозуміти галактичну еволюцію.

Також Фокус писав про створення нового алюмінієвого сплаву, який, як вважають вчені, змінить аерокосмічну галузь.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини