17.4 C
Cherkasy
Середа, 22 Травня, 2024

Посилення мобілізації в Україні: коли правоохоронці зможуть доставляти людей до ТЦК

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Посилення мобілізації в Україні: коли правоохоронці зможуть доставляти людей до ТЦК

мобілізація в Україні, посилення мобілізації, ТЦК, військова служба
Фото: З відкритих джерел | Мобілізація в Україні

Адвокат Ярослав Куц зазначив, що в Україні діє база "Армор", до якої за клопотаннями військових комісарів, очільників ТЦК, вноситься інформація про осіб, які ухиляються від мобілізації.

Related video

18 травня в Україні набуде чинності закон про мобілізацію, який передбачає нововведення при залученні до лав ЗСУ. Адвокат Ярослав Куц в ефірі "КИЇВ24"повідомив, чи є право у поліції затримувати людей та доставляти їх до ТЦК та СП.

"Згідно із законодавством, яке буде працювати від 18 травня, якщо особа значиться в реєстрах як така, що ухиляється від виконання військового обов'язку і відносно якої направлялася повістка, а вона не з'явилася і її оголосили в так званий розшук, тоді вони матимуть можливість затримувати й доправляти до ТЦК", — пояснив юрист.

Крім того, Куц наголосив, що зараз ця процедура відбувається дещо інакше. Кожен патрульний який діє прямо на вулиці та активно співпрацює з громадянами, діє в межах закону про Нацполіцію.

"Якраз у межах закону про Нацполіцію вони в праві перевіряти особу по своїх внутрішніх базах. Є така база "Армор", до цієї бази протягом останніх років півтора за клопотаннями військових комісарів, очільників ТЦК, вноситься інформація про осіб, які ухиляються від виконання військового обов'язку. Наскільки це законно на сьогодні – незаконно. Наслідки це реально оскаржити – нереально", — зробив висновок юрист.

13 травня повідомлялося, яким чином буде здійснюватися бронювання деяких категорій військовозобов'язаних від залучення до лав Збройних сил України.

Крім того, Фокус писав, що студенти, які зараз перебувають в академвідпустці, не можуть отримати відстрочку від мобілізації.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини