17.8 C
Cherkasy
Вівторок, 25 Червня, 2024

Посилення мобілізації в Україні: реєстр “Оберіг” отримуватиме дані з Пенсійного фонду

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні Посилення мобілізації в Україні: реєстр "Оберіг" отримуватиме дані з Пенсійного фонду

Військовий квиток, мобілізація в Україні, мобілізація, загальна мобілізація
Фото: Depositphotos.com | Ілюстративне фото

Інформація передаватиметься автоматично. Закон передбачає, що Міноборони отримає доступ до інформації про всіх військовозобов’язаних.

Related video

Реєстр військовозобов’язаних "Оберіг" автоматично отримуватиме інформацію з реєстру Пенсійного фонду України. Як це полегшить процес мобілізації 2024, пояснили 11 червня у "Судово-юридичній газеті".

Мобілізація 2024: чиїх даних не стосується

До 5 липня в Україні мають реалізувати автоматичну взаємодію між двома державними реєстрами. Йдеться про реєстр військовозобов’язаних "Оберіг" та реєстр Пенсійного фонду. Таким чином військові отримуватимуть дані про застрахованих працівників.

У відповідній постанові Кабміну йдеться в першу чергу про передання інформації про працівників, які підлягають бронюванню. Однак закон про цифровізацію військового обліку №3549-IX передбачає постійне передання даних стосовно усіх військовозобов’язаних, призовників, резервістів.

У Міноборони зазначали, що такий обмін даних допоможе міністерству в умовах мобілізації 2024 бачити трудовий або професійний шлях військовозобов’язаних. Взаємодію реєстрів має забезпечити Мінцифри.

Мобілізація 2024: які саме дані передаватимуться

Пенсійний фонд передаватиме в "Оберіг" відомості про:

  • зайнятість (код ЄДРПОУ, місце роботи, адреса підприємства або організації, посада, стаж);
  • досвід роботи за спеціальністю;
  • встановлення, зміну групи інвалідності.

Мобілізація 2024: новий обов’язок роботодавців

Окрім того, Кабмін зобов’язав роботодавців, які бронюють своїх працівників від мобілізації 2024, оновлювати дані про їхній статус (прийняття, переведення, звільнення, поновлення тощо) через вебпортал ПФУ.

Нагадаємо, деякі українці надихнулись посилення мобілізації в Україні та почали пропонувати через мережу нові "послуги" — для чоловіків, що ховаються від ТЦК.

Юристка Діана Скумадчук розповіла, хто має право на відстрочку від мобілізації 2024 і хто зможе отримувати дві зарплати в разі призову.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини