33 C
Cherkasy
П’ятниця, 12 Липня, 2024

Шириною 4 км: до Землі на шаленій швидкості летить астероїд-убивця планет, що відомо

Популярне

Технології та наука Шириною 4 км: до Землі на шаленій швидкості летить астероїд-убивця планет, що відомо

астероїд
Фото: wikipedia | Шириною 4 км: до Землі на шаленій швидкості летить астероїд-убивця планет

Цей астероїд більший, ніж 99% навколоземних космічних каменів.

Related video

Вчені з NASA, які спостерігають за рухом навколоземних астероїдів, попередили про те, що в четвер, 27 червня, до нашої планети наблизиться величезний космічний камінь. Його розмір оцінюють у майже 4 км і він є одним із найбільших астероїдів, які наближалися до Землі за останні 125 років, пише Live Science.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астероїд з назвою 2011 UL21 був виявлений у 2011 році і його розмір оцінюється в діапазоні від 1,7 до 3,9 км. Таким чином масивний камінь називають вбивцею планет, адже в разі зіткнення, наприклад, із Землею, він спричинить катастрофу планетарного масштабу. Такий удар здатний призвести до найсильніших змін клімату і навіть до масового вимирання.

Цей астероїд, за словами вчених з NASA, вважається потенційно небезпечним для Землі і він летить зі швидкістю 93 тисячі км/год. Орбітальний період астероїда, тобто час його обертання навколо Сонця, становить 3 роки.

Через свій величезний розмір, астероїд 2011 UL21 є більшим, ніж 99% відомих навколоземних астероїдів. Водночас він приблизно в 10 разів менший, ніж астероїд Вредефорт (це найбільший камінь, що коли-небудь падав на Землю), і приблизно в 5 разів менший, ніж астероїд, падіння якого знищило динозаврів 66 млн років тому.

Але вчені заспокоюють кажучи, що астероїд 2011 UL21, не впаде на нашу планету, а пролетить повз на відстані 6,6 млн км. Як показує моделювання, цей астероїд так близько підлетить до Землі вперше за 110 років. Хоча варто сказати, що ця відстань приблизно в 17 разів більша, ніж відстань від Землі до Місяця.

Fullscreen
Вчені заспокоюють кажучи, що астероїд 2011 UL21, не впаде на нашу планету, а пролетить повз на відстані 6,6 млн км. Фото: ScienceAlert

Згідно з прогнозами вчених, величезний космічний камінь узагалі ніколи не має впасти на Землю. Але він є одним із десяти найбільших астероїдів, які наближалися до Землі на відстань менше ніж 7,5 млн км за останні 125 років.

Наступного разу астероїд 2011 UL21 наблизиться до Землі лише 2089 року. Але тоді відстань між планетою і космічним каменем становитиме 2,7 млн км, кажуть учені.

Вважається, що в найближче століття жоден відомий астероїд-вбивця планет точно не зіткнеться із Землею. Інші моделі показують, що цього не станеться навіть протягом найближчого тисячоліття. Та все ж астрономи продовжують відстежувати ці об'єкти, адже все може змінитися.

Як уже писав Фокус, у 2029 році відбудеться одна з найрідкісніших космічних подій і вона пов'язана з наближенням астероїда Апофіс. Він має пролетіти повз нашу планету на відстані, яка навіть менша, ніж орбіти деяких штучних супутників.

Також Фокус писав про те, що фізики пояснили Тунгуський метеорит тим, що понад 100 років тому чорна діра пройшла крізь Землю. Вчені хотіли навіть шукати вихідний отвір на іншій стороні нашої планети.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини