24.6 C
Cherkasy
Вівторок, 18 Червня, 2024

У Балтійському морі зелена спіраль створила гігантську “мертву зону”: її помітили з космосу (фото)

Популярне

Технології та наука У Балтійському морі зелена спіраль створила гігантську "мертву зону": її помітили з космосу (фото)

зелена спіраль, спіраль у балтійському морі
Фото: Черное море | Знімок величезної зеленої спіралі зробили у 2018 році

Дослідники показали фото приголомшливої спіралі цвітіння в Балтійському морі, яку видно на планеті навіть із космосу.

Related video

У 2018 році супутники зробили неймовірне фото дивної спіралі, виявленої в Балтійському морі. Пізніше стало зрозуміло, що вир, зафіксований із космосу, насправді є спіраллю цвітіння ціанобактерій — обертова маса мікробів фактично створила величезну"мертву зону" в Балтійському морі, яка позбавила це місце кисню, пише Live Science.

Відомо, що спіраль виникла в Балтійському морі внаслідок масового цвітіння водоростей у 2018 році. Попри те, що спіраль має приголомшливий вигляд із космосу, вчені попереджають, що вона є неймовірно небезпечною, оскільки, по суті, створює величезну токсичну "мертву зону".

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дані Земної обсерваторії NASA свідчать про те, що діаметр спіралі становить близько 25 кілометрів і що вона з'явилася у Фінській затоці — рукаві Балтійського моря, що розташований між Фінляндією, Естонією та Росією. Науковці зазначають, що гігантська спіраль здебільшого складалася з крихітних морських бактерій, що фотосинтезують, також відомих як ціанобактерії, а також невеликої кількості планктону зі скляною бронею, відомого як діатомові водорості.

Через вир мікроскопічні істоти опинилися в пастці, створеній двома протилежними потоками, що стикаються. Зазначимо, що течії в океані часто забирають водорості, створюючи неймовірні морські пейзажі, проте надзвичайно рідко можна помітити настільки ідеально сформовані спіралі.

Fullscreen
Спіраль ціанобактерій була частиною набагато більшого цвітіння водоростей, що охопило більшу частину Фінської затоки Фото: Черное море

Дослідники зазначають, що кожного літа водорості природним шляхом цвітуть у цьому районі, коли вертикальне перемішування океану приносить на поверхню велику кількість поживних речовин. Однак в останні десятиліття це цвітіння різко зросло за розміром і частотою, оскільки у воду потрапили додаткові поживні речовини внаслідок діяльності людини

Результати дослідження показують, що в період з 2003 по 2020 рік середній розмір цвітіння водоростей у всьому світі збільшився на 13%. За даними Океанографічного інституту Вудс-Холс, попри те, що цвітіння водоростей може мати дивовижний вигляд із космосу, воно є дуже небезпечним. Унаслідок цвітіння в нижніх водах зменшується кількість кисню, що утворює своєрідну "зону смерті".

Дані вчених свідчать, що під час утворення цієї спіралі у 2018 році "мертва зона" у Фінській затоці становила неймовірні 70 000 кілометрів. На жаль, мертві зони не тільки стають більшими, а й стають дедалі смертоноснішими.

Раніше Фокус писав про те, що ставши мамами, восьминоги буквально божеволіють: вчені розгадали таємницю "спіралі смерті".

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини