24.6 C
Cherkasy
Вівторок, 18 Червня, 2024

У Раді запропонували відправляти українців на базову військову службу замість строкової

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні У Раді запропонували відправляти українців на базову військову службу замість строкової

ЗСУ, Україна, війна, мобілізація, фото
Фото: ЗСУ | Українські призовники

Згідно з новою нормою законопроєкту про мобілізацію, українці зможуть самі обирати час проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.

Related video

Комітет національної безпеки і оборони Верховної Ради України запропонував відправляти громадян на базову військову службу, тоді як строкову вирішено скасувати. Остаточну версію законопроєкту про мобілізацію, яка відправляється на розгляд Ради, опублікував нардеп Данило Гетманцев

У документі сказано, що для проходження базової військової служби направляються придатні для цього за станом здоров'я громадяни чоловічої статі (жіночої статі — добровільно), яким до дня відправлення на базову військову службу виповнилося 18 років, і старші особи, які не досягли 25-річного віку. Зазначені громадяни України можуть один раз обрати рік проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.

Fullscreen
Базова військова служба Фото: Скриншот

Крім того, підсумками розгляду правок до законопроєкту про мобілізацію у себе в Telegram поділився нардеп Олексій Гончаренко.

Fullscreen
Базова військова служба Фото: Скриншот

Також зазначимо, що в усіх законодавчих актах України з окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку запропонували змінити термін "строкова служба" на "базова військова служба".

У Раді підготували остаточний варіант законопроєкту про мобілізацію: що відомо

Як повідомив Гончаренко ввечері 9 квітня, Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони підготував остаточний варіант законопроєкту про мобілізацію. У такому вигляді документ відправлять на голосування у другому читанні. За його словами, у документі залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю, демобілізацію у зв'язку зі звільненням із полону, якщо військовий не захотів продовжити службу.

Пізніше народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк заявив, що тільки зала Парламенту вирішить, ухвалювати весь документ чи окрему правку. Він зазначив, що до другого читання має з'явитися таблиця з понад 4300 поправок, які будуть розділені на дві групи — враховані комітетом (їх небагато) і відхилені (більшість).

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини