28.4 C
Cherkasy
Субота, 13 Липня, 2024

Українці отримають соціальну пенсію замість вікової: в чому різниця

Популярне

Економіка Українці отримають соціальну пенсію замість вікової: в чому різниця

Зображення пенсіонерки
Фото: УНІАН | Ілюстративне фото пенсіонерки

На соціальну пенсію не можуть розраховувати всі українці. Існує пʼять причин, відповідно до яких особі не призначатиметься тимчасова допомога.

Related video

Соціальну пенсію можуть отримати ті громадяни, які в 65 років не мають достатньої кількості страхового стажу для призначення пенсійних виплат. Детальніше про це розповіли у NV.

Розмір соціальної пенсії

Розмір соціальної пенсії визначається як різниця між прожитковим мінімумом для тих, хто втратив працездатність (2361 гривню) та середньомісячним сукупним доходом родини з розрахунку на одну людину за попередні пів року, проте не понад 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 гривень).

Соціальна пенсія перераховується кожні пів року з урахуванням майнових змін і середньомісячного сукупного доходу.

Як оформити соціальну пенсію

Для отримання тимчасової допомоги від держави потрібно звернутися до органів соцзахисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання. Для призначення виплат потрібно надати:

  • заяву;
  • паспорт та документ, який засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • довідку ПФУ про наявний страховий стаж;
  • декларацію про доходи та майновий стан за останні пів року;
  • копію рішення про призначення опікуна (для того, кого визнано недієздатним).

Хто не може отримати соціальну пенсію

Не всі українці, яким не вистачає стажу для виходу на пенсію, можуть отримати тимчасову допомогу. Зокрема, вона не призначається, якщо:

  • середньомісячний сукупний дохід сім'ї у розрахунку на одну особу за шість місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • особа отримує пенсію чи соціальну допомогу, працює чи веде іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;
  • хтось із членів родини здійснив покупку на суму понад 50 тисяч гривень протягом року перед зверненням за соціальною пенсією;
  • під час перевірки було виявлено додаткові джерела засобів для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (здавання в оренду житлового приміщення, заробіток членів сім'ї, які офіційно не працевлаштовані, отримання доходу від утримання худоби чи птиці);
  • у власності людини чи членів її сім'ї є друга квартира (будинок), якщо загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім'ї і додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи понад один транспортний засіб.

Іноді соціальна пенсія може призначатися всупереч вищевказаним обмеженням за висновком комісії. Йдеться про випадки, коли в складі родини є особа з інвалідністю, тому рішення ухвалюється після обстеження матеріально-побутових умов того, хто звернувся за призначенням допомоги.

Нагадаємо, до Дня Незалежності України деякі пенсіонери отримають одноразову грошову допомогу. Її розмір становитиме від 450 до 3100 гривень.

Раніше повідомлялося, що у 2025 році в Україні не планують підвищувати прожитковий мінімум, мінімальну пенсію та зарплату. Зокрема, у бюджетній декларації передбачено замороження соціальних стандартів до 2027 року.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини