0 C
Cherkasy
Неділя, 22 Грудня, 2024

Великий слід маленької дівчинки: як 13-річна Хелен Карлтон-Сміт зробила внесок в археологію

Популярне

Технології та наука Великий слід маленької дівчинки: як 13-річна Хелен Карлтон-Сміт зробила внесок в археологію

розкопки, археологія, історія, Англія, археологи, місто, артефакти, знахідка, музей, Веруламіум, волонтер, польові роботи, музей
Фото: Photographs from the Verulamium Excavations of the 1930s ©St Albans Museums

Майже 100 років 13-річна дівчинка допомагала археологам під час розкопок Веруламіума в Англії. Проте про її допомогу, а також Тесу Верні Вілер, стало відомо тільки нещодавно.

Related video

На початку 1930-х років 13-річна Хелен Карлтон-Сміт відіграла життєво важливу роль у розкритті таємниць колишнього римського міста на території сучасного графства Хартфордшир, Англія. Працюючи з жінками-археологинями, вона допомогла відкопати такі скарби, як золоті монети, глиняний посуд і складні мозаїки, пише Yahoo.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Розкопки проходили у Веруламіумі, римському поселенні та одному з найбільших міст Британії тієї епохи. Керівником проєкту був археолог Мортимер Вілер, а його дружина, Тесса Верні Вілер, брала активну участь у польових роботах.

Хоча Мортимер Вілер став обличчям проєкту, саме Тесса Вілер керувала повсякденними операціями, за словами Лексі Діггінс, кураторки музею Веруламіума.

Fullscreen
Кілька жінок працювали на розкопках Фото: Photographs from the Verulamium Excavations of the 1930s ©St Albans Museums

Жінки відігравали вирішальну роль в археологічних розкопках щонайменше з XIX століття, хоча часто не отримували такого ж визнання, як їхні колеги-чоловіки. Навіть таких ентузіастів-волонтерів, як Карлтон-Сміт, часто не помічали.

Участь Карлтон-Сміт почалася, коли вона, заінтригована роботою археологів у парку біля свого будинку, висловила бажання приєднатися до них. Тесса Вілер радо прийняла її допомогу і навіть залучила матір Карлтон-Сміт, художницю-аматорку, щоб вона замалювала місце розкопок і їхні знахідки. Карлтон-Сміт старанно документувала свій досвід у щоденнику, за що отримала від Мортимера Вілера прізвисько "Єлена Троянська".

Розкопки також висвітлили впливові методи викладання Тесси Вілер. Вона не просто навчала, вона показувала приклад, передаючи навички фотографії та малювання як чоловікам, так і жінкам у команді. Багато з цих людей досягли значних успіхів в археології завдяки настановам Тесси Вілер.

Однією з таких постатей була Кетлін Кеньйон, яка розкопувала римський театр Веруламіуму і згодом отримала високі нагороди за свій археологічний внесок. Інша, Пеггі Піггот Гвідо, відсвяткувала свій 21-й день народження під час роботи у Веруламіумі, а потім брала участь в інших значних розкопках, зокрема, на знаменитому місці поховання корабля Саттон-Ху.

Життя Тесси Вілер трагічно обірвалося у 1936 році, до завершення будівництва музею Веруламіума, над створенням якого вона невтомно працювала.

Важливо Вирішили долю Трої: археологи знайшли стародавні фрески в Помпеях (фото)

Хоча історія Хелен Карлтон-Сміт вражає, Лексі Діггінс вважає, що Тесса Вілер є справжнім героєм цієї розповіді. Її наставництво та лідерство залишили по собі довготривалий спадок, надихаючи та розширюючи можливості цілих поколінь археологів.

Раніше Фокус писав про незвичайне поховання знайдене у провінції Шаньсі, Китай. Дослідники виявили гробницю аристократки, яка жила 3 тис. років тому.

Також ми розповідали про знахідку американських військовослужбовців. Вони виявили стародавній табір, якому 8200 років у Нью-Мексико.

ТОП новини

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Останні новини