17.1 C
Cherkasy
Четвер, 19 Вересня, 2024

Війна в Україні стане найскладнішим випробуванням для F-16 за історію існування, — ЗМІ

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Війна в Україні стане найскладнішим випробуванням для F-16 за історію існування, — ЗМІ

F-16, винищувачі, бойова авіація, літаки, війна РФ проти України
Фото: U.S. Air Force | Війна в Україні може стати для F-16 найнебезпечнішим випробуванням за всю історію існування (ілюстративне зображення)

Винищувачі понад 50 років використовуються в різних місіях і продемонстрували свою ефективність по всьому світу, як пишуть журналісти. Водночас, американські пілоти переконані, що головним випробуванням стане українське поле бою.

Related video

Західні винищувачі F-16, які прибудуть в Україну влітку, зіткнуться з найнебезпечнішим для себе полем бою за всю історію свого існування. Про це йдеться в матеріалі Business Insider.

Автори матеріалу переконані, що цей вид бойової авіації значно поліпшить можливості Києва для наступальних і оборонних операцій. Крім того, боєприпаси до винищувачів збільшать вогневу міць українських захисників.

F-16 багато років використовувалися у військових операціях на Близькому Сході або на Балканах. Відповідно, за плечима у літаків ціла колекція ефективних місій.

Водночас небо над Україною може стати найскладнішим випробуванням для винищувачів, як кажуть у коментарі журналістам колишні американські військові пілоти. Літакам доведеться піти проти передових російських систем ППО та далекобійних ракет.

Відправити свої F-16 в Україну вже пообіцяли деякі країни НАТО, серед яких Бельгія, Данія, Норвегія та Нідерланди. Пілоти вже тривалий час проходять навчання у США та Європі, а ближче до літа мають повернутися разом із технікою.

Винищувачі Заходу значно оновлять український флот літаків, адже мають ефективніші характеристики та кращі можливості радіоелектронної боротьби.

Історія F-16: найзнаменитіші місії

Перший прототип західних винищувачів з'явився ще 50 років тому, проте помітний успіх трапився у 1980-х роках, коли літаки потрапили до рук ізраїльських пілотів. Тоді вдалося придушити ворожу ППО в Лівані та за кілька годин знищити велику кількість радянських ракетних систем "земля-повітря", які належали Сирії, а також ворожу авіацію. При цьому F-16 не зазнали жодних втрат.

Американські пілоти вперше використали ці винищувачі під час операції "Буря в пустелі" на території Іраку. Це був початок 1990-х років. Винищувач використовувався для нападу на аеродроми, ракетні об'єкти та інші військові виробничі об'єкти ворога.

У тому ж десятилітті F-16 розгорнули і на Балканах для повітряної кампанії НАТО проти Югославії.

F-16 для України: найскладніше поле бою для винищувачів

Незважаючи на ефективність операцій, які були перераховані вище, найскладніше випробування для F-16 може бути лише попереду.

Підполковник американських Повітряних сил у відставці Джон Баум понад 2300 годин керував цим видом винищувачів. Він переконаний, що для F-16 війна в Україні буде найскладнішим сценарієм за час існування. Російські окупанти спробують зробити все для того, щоб перехопити літаки і завдати шкоди Україні.

"Існує безліч способів виявлення цих F-16. Росіяни використовують високоякісне обладнання для війни в Україні", — сказав американський оборонний аналітик і колишній льотчик Брінн Таннехілл.

Крім того, як каже далі Джон Баум, коли F-16 злітають, вони можуть перебувати в межах досяжності російських систем "земля-повітря". Відповідно, противник може спробувати націлитися на пілотів ЗСУ ще до того, як вони розпочнуть виконання завдань.

Для цього Київ останніми місяцями може працювати над тим, щоб зменшувати бойові можливості противника. Тим самим, готуючи ґрунт для прибуття винищувачів F-16.

Нагадаємо, 22 квітня повідомлялося, що експерт назвав головну умову надання Україні F-16. За словами шеф-редактора компанії Defense Express Валерія Рябих, коли авіація вже буде в Україні, то для противника це буде сигналом про нові цілі. Відповідно, потрібно створити умови, щоб літаки були захищені.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини