17 C
Cherkasy
Понеділок, 27 Травня, 2024

Війна з РФ створила можливості для розвитку корупції в Україні, — доповідь Пентагону

Популярне

Воєнний фокус Війна з РФ створила можливості для розвитку корупції в Україні, — доповідь Пентагону

українські військові, війна в Україні, корупція в Україні, звіт пентагону, роберт сторч
Фото: Getty Images | Ілюстративне фото: українські військові

Генеральний інспектор Пентагону Роберт Сторч представив доповідь, у якій зазначив, що корупція в Україні залишається однією з найвищих у Європі. А війна з РФ створила можливості для її розвитку.

Related video

За словами Роберта Сторча, генерального інспектора Пентагону, під час війни в Україні з'явилися можливості для розвитку корупції. На його думку, війна з Росією, яка триває, створила нові можливості для корупції, включно з хабарами, відкатами та завищеними витратами на закупівлі в Міністерстві оборони, особливо на закупівлі летальної зброї та товари, прозорість яких обмежена через рівень класифікації цих закупівель. Про це йдеться у 166-сторінковій доповіді, текст якої з'явився на сайті Пентагону.

У доповіді також ідеться, що український уряд доклав зусиль для боротьби з державною корупцією, але продовжує стикатися з перешкодами на шляху до прозорості.

Зі свого боку уряд США продовжує надавати технічну допомогу та навчати українських слідчих і прокурорів.

Також Сторч озвучує цілі місії США в Україні. Головною, звісно, є перемога у війні з РФ на полі бою та створення умов для справедливого і міцного миру.

Але для успішного майбутнього Україні потрібно зміцнити громадянське суспільство, демократичні та економічні інститути і реалізувати реформи у сфері боротьби з корупцією, правосуддя та корпоративного управління для "досягнення стійкого імпульсу до євроатлантичної інтеграції, щоб домогтися безпечного і справедливого майбутнього, яке забезпечує процвітання всім своїм громадянам". Також у планах притягнути Росію до відповідальності за війну і збитки, завдані Україні.

Опісля, зазначає Сторч, Україна та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) мають провести низку заходів, спрямованих на посилення боротьби з корупцією, зокрема реалізувати ключові реформи кримінального правосуддя та підвищити прозорість у всіх сферах українського уряду.

Сторч зазначає, що саме корупція в Україні та проблеми верховенства закону є головними проблемами нашої країни.

Transparency International опублікувала щорічний глобальний огляд сприйняття корупції за 2023 рік. І в цьому звіті зазначається, що Україна піднялася на 40 позицій у світовому рейтингу з 2014 року і зараз посідає 104-те місце зі 180 країн порівняно зі 144-м зі 177 країн 2014 року.

З 2014 року українська влада проводить антикорупційні реформи в рамках прагнення України наблизитися до Європи. І реформи тривають навіть в умовах війни, але зберігається повальна корупція.

Сторч зазначає, що війна з РФ спровокувала нові випадки корупції, тепер у Міністерстві оборони, особливо щодо закупівель летальної зброї.

"Кілька нещодавніх скандалів в оборонному секторі виявили нецільове використання ресурсів воєнного часу та коштів на закупівлю зброї. Така практика призводить до придбання неякісного обладнання або перенаправлення коштів, призначених на продовольство, боєприпаси, та інші військові потреби", — зазначає Сторч.

Також у доповіді йдеться про серйозні корупційні проблеми у Верховній Раді та в інших секторах влади.

Сторч резюмує, зазначаючи, що "низькі зарплати сприяють корупційним ризикам", і повідомляє, що українські антикорупційні органи демонструють прогрес.

Нагадаємо, в інтерв'ю Фокусу військовий експерт і колишній співробітник СБУ Іван Ступак заявив, що українські чиновники звітували про будівництво фортифікаційних споруд, тоді як військові повідомляли, що їх немає. На думку експерта, треба виправляти всі помилки. Тим паче, що в українській пресі з'являються розслідування про відмивання грошей.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини