Воєнний фокус Російсько-українська війна "Вклали понад $100 млрд": Трамп назвав "українське виживання" важливим для Європи, а не для США
45-й президент США висловив нерозуміння того, що Європа надала менше коштів для захисту України, аніж американська влада.
Related video
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії, вперше висловився щодо пакета нових законопроєктів, у яких є підтримка України, назвавши це важливим для Європи, а не для американців. У соцмережі Truth Social 18 квітня він опублікував відповідний допис.
Політик наголосив на тому, що Сполучені Штати вклали значні кошти у підтримку України. На його думку, європейські держави роблять недостатньо.
Важливо Допомога США дасть змогу Україні "залишитися в грі", а не перемогти у війні, — секретар РНБО
"Чому Європа не дає більше грошей на допомогу Україні? Чому Сполучені Штати вклали у війну в Україні на понад 100 мільярдів доларів більше, ніж Європа, і нас розділяє океан!" – йдеться у його дописі.
Трамп висловив нерозуміння того, що Європа надала менше коштів, аніж США. З його слів, "українське виживання та сила" мають бути набагато важливішим для Європи, а не для американської влади.
"Ворушись, Європо!", – заявив політик.
Допомога Україні від США та її затримка
Американські законодавці вже кілька місяців не можуть дійти згоди щодо схвалення допомоги, яка передбачає близько 60 млрд доларів. Частина з них не підтримує ініціативу.
16 квітня Майк Джонсон, спікер Палати представників США, представив чотири різні законопроєкти щодо військової допомоги Україні, Тайваню та Ізраїлю на закритому засіданні Республіканської партії.
В цей же день прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що Білий дім не підтримає законопроєкт щодо допомоги виключно для Ізраїлю, оскільки він не допоміг би ні самому Ізраїлю, ні Україні.
Нагадаємо, 18 квітня директор ЦРУ Вільям Бернс різко попередив законодавців на Капітолійському пагорбі про те, якщо допомоги Україні не буде схвалено, Київ може програти війну до кінця року. Він вважає, що допомога Україні впливає й на геополітичну ситуацію, оскільки Китай та американські союзники в Індійсько-Тихоокеанському регіоні стежать за війною.