27.2 C
Cherkasy
Середа, 24 Липня, 2024

Як зміняться пенсії в Україні з липня: хто отримуватиме на 570 грн більше

Популярне

Економіка Як зміняться пенсії в Україні з липня: хто отримуватиме на 570 грн більше

Пенсії в Україні
Фото: Апостроф | Пенсії в Україні

Якщо українцю призначили пенсію і він продовжив працювати — через два роки в нього автоматично збільшиться кількість стажу, тож державі слід провести перерахунок.

Related video

В Україні було перераховано пенсії для деяких працюючих пенсіонерів в Україні. Ті, хто раніше отримував пенсію близько 10 тисяч гривень, тепер отримуватимуть надбавку в розмірі 570 гривень. Про це йдеться в матеріалі видання "OBOZ.UA".

Червневий перерахунок пенсій торкнеться тільки частини працюючих пенсіонерів. Із 10,4 мільйона пенсіонерів продовжують працювати 2,7 мільйона. Ці пенсіонери мають право на перерахунок виплат кожні 24 місяці за встановленою формулою. Формула розрахунку пенсії враховує стаж. Якщо після призначення пенсії ви продовжили працювати, то через два роки ваш стаж збільшиться, і слід провести перерахунок пенсії.

Ще одна умова: ви маєте набути додаткові 24 місяці стажу, які не були враховані на 1 квітня 2024 року. У такому разі перерахунок виплат буде проведено з червня. Наприклад, якщо у вас було 35 років стажу і розрахунковий розмір пенсії становив 7 тисяч гривень, то після підвищення ваша пенсія становитиме 7,4 тисячі гривень.

Також ви отримаєте додатково 800 гривень за квітень і травень. Якщо ваша пенсія з 35 роками стажу становила 10 тисяч гривень, то після підвищення ви отримуватимете 10 571 гривню. Додатково за квітень і травень ви отримаєте 1 142 гривні.

Індексація пенсій буде проведена з урахуванням попереднього періоду. Підвищення пенсій мало відбутися ще у квітні, але Пенсійний фонд отримує інформацію про зарплати українців з істотним запізненням. Дані за квітень стануть доступні тільки в червні, після чого чиновники перерахують виплати.

Крім надбавки за червень, розмір якої залежить від індивідуальних показників (зарплати і стажу), також заднім числом заплатять надбавку за травень і квітень. Точна кількість українців, які отримають надбавку, буде відома після проведення індексації.

Зазначимо, Фокус розповідав про пенсії в Україні в липні 2024 року. Згідно з даними ПФУ, українці старше 70 років мають право на вікову надбавку до пенсії. Розмір надбавки — від 300 до 570 грн.

Нагадуємо, українським пенсіонерам, починаючи з 1 квітня, проводять індексацію виплат. Індексація становить 7,96% і розраховуватиметься індивідуально.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини