22.1 C
Cherkasy
Субота, 22 Червня, 2024

“Жодної конкретизації”: ТЦК може відмовляти у відстрочці від служби з будь-яких причин, — ЗМІ

Популярне

Воєнний фокус Російсько-українська війна Посилення мобілізації в Україні "Жодної конкретизації": ТЦК може відмовляти у відстрочці від служби з будь-яких причин, — ЗМІ

Комісія в ТЦК
Фото: З відкритих джерел | Комісія в ТЦК (ілюстративне фото)

Як зазначили експерти Судово-юридичної газети, у постанові Кабміну №560 взагалі не виписано будь-яких підстав для відмови у відстрочці.

Related video

Комісія при територіальному центрі комплектування і соціальної підтримки зможе відмовити у наданні відстрочки з будь-яких причин, оскільки постанова Кабміну №560 не встановлює конкретних підстав для відмови. Про це йдеться у матеріалі Судово-юридичної газети.

Зокрема, закон про посилення мобілізації також робить відсилку на постанову Кабміну.

"Перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється ТЦК", — зазначено в тексті закону.

Як зазначили експерти Судово-юридичної газети, у постанові №560 взагалі не виписано будь-яких підстав для відмови у відстрочці, лише встановлено, що для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки при районних (міських) ТЦК утворюються комісії.

За наявності підстав для одержання відстрочки військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) ТЦК або його відділу заяву за формою, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком до постанови.

Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

"Жодної конкретизації стосовно переліку підстав для відмови у наданні відстрочки постанова 560 не містить, що викликає питання, як суд, який має оцінити законність прийнятого комісією рішення у разі звернення особи, буде визначати, чи було рішення комісії при ТЦК законним, тобто, чи відповідало воно закону про мобілізацію та постанові 560", — йдеться у матеріалі.

В Судово-юридичній газеті уточнили, що ця проблема не буде стосуватися лише чиновників, які підлягають бронюванню, оскільки постанова №560 передбачає, що питання надання відстрочок заброньованим за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями комісією не розглядаються.

Нагадаємо, 23 травня голова Національної поліції України Іван Вигівський повідомив, що процес оповіщення військовозобов'язаного, який здійснює поліцейський і представник Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, обов'язково має бути зафіксований на відео

Раніше повідомлялось, де відшукати заяву на відстрочку та який вона має вигляд.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини