17 C
Cherkasy
Понеділок, 27 Травня, 2024

Зображені ангели: на Волині знайшли кам’яну пам’ятку часів Київської Русі (фото)

Популярне

Технології та наука Зображені ангели: на Волині знайшли кам'яну пам'ятку часів Київської Русі (фото)

Київська Русь, ангели, плита, волинь, Національний музей історії України, Артефакти на Волині, святий воїн, ПЦУ у місті Берестечко
Фото: Pixabay | На Волині знайшли унікальну пам'ятку часів Київської Русі

Фахівці Національного музею історії України проведуть дослідження щодо наукової, культурної, художньої та історичної цінності артефакту.

Related video

Вирізьблену кам’яну плиту ХІІ-ХІІІ ст. із зображенням двох ангелів виявили на Волині. У Telegram Офіс Генерального прокурора повідомив подробиці.

Історичну пам'ятка виготовлена за часів Київської Русі. Співробітники Луцької окружної прокуратури віднайшли артефакт.

Важливо Хрестики, лунниці, браслети Київської Русі: що знайшли під час розкопок у Рівному (фото)

Унікальну знахідку планують відправити до Національного музею історії України. В установі проведуть дослідження щодо її наукової, культурної, художньої та історичної цінності.

Правоохоронці вже раніше врятували від незаконного продажу на інтернет-аукціоні плиту ХІІ-ХІІІ століття. На ній зображено Святого Воїна. Цей артефакт також є пам'яткою періоду саме Київської Русі.

Обидва артефакти віднайшли під час розслідування кримінального провадження. Поліцейські проводять й надалі розслідування.

Fullscreen
Фото: Telegram/Офіс Генерального прокурора України

Артефакти на Волині

У березні на Волині виявили кам’яну плиту з зображенням Святого Дмитра Солунського. В Національному музеї історії України вирішили підготуватися до презентації. Зразок мистецтва Київської Русі пов'язаний з визначним храмом Галицько-Волинської держави. Плита уособлює підквадратний камінь-пісковик. На ній зображене вирізьблене композиційне зображення. В центрі якого іконографічний образ Святого Дмитра в обладунках, зі щитом та списом.

У листопаді на місці колишнього німецького госпіталю на території Волинської області виявили стародавні знахідки. У старій будівлі біля Свято-Духівського храму ПЦУ у місті Берестечко під час демонтажу стіни знайшли металеву плиту з написом на івриті. Найімовірніше, пам’ятка, якій сотня років, висіла на приміщенні єврейської школи.

Нагадаємо, 5 травня у нацпарку в Україні знайшли рідкісну квітку з Червоної книги. Екологи виявили квітку мачок жовтий, рідкісну трав'янисту рослину з родини макових.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини