20.2 C
Cherkasy
Четвер, 23 Травня, 2024

Розвиток ринку біометану допоможе аграріям диверсифікувати бізнес – Мінагрополітики

Популярне

Великі сільгоспугіддя роблять Україну потенційно сильним гравцем на ринку біометану, розвиток цього ринку сприятиме зміцненню українського агросектору, допоможе аграріям диверсифікувати бізнес, повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віталій Головня на Першому українському форумі з біометану в понеділок.

"Для виробництва біометану переважно використовують відходи рослинництва, тваринництва та переробної харчової промисловості. Крім того, один з відходів виробництва біометану – дигестат – органічне добриво. В Європі дигестат вже заміняє 5-6% синтетичних азотних добрив та може замінити 17-20% фосфатних. Тобто це сприятиме відродженню українських грунтів", – процитувала його пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

За інформацією Головні, еталонний біометановий завод може виробляти 5-6 млн куб. м біогазу на рік. Це нові технології на виробництві для аграрія, збільшення робочих місць, зміцнення енергонезалежності громад. Результатом стане розвиток сіл і вплив на забезпечення внутрішньої та світової продовольчої безпеки, наголосив він.

Перший форум з біоенергетики організовано комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, групою "Нафтогаз" за підтримки USAID "Рада: наступне покоління". Під час форуму представники Європейського Союзу та органів державної влади України обговорили кроки, необхідні для розвитку виробництва біометану в Україні, а також перспективи інтеграції цього сегмента ринку в енергетичну систему ЄС.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини