24.3 C
Cherkasy
Середа, 19 Червня, 2024

Аеропорт, цвинтарі, пляжі: Черкаси планують розширювати межі (ВІДЕО)

Популярне

Артур Савін

Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради працює над затвердженням нових меж Черкас. До обласного центру хочуть додати території сусідніх громад, які фактично використовує місто.

Про це в ефірі “18000” розповів директор департаменту Артур Савін.

За його словами, процес затвердження меж триває роками. Це пов’язано з реформою, в межах якої утворилися територіальні громади. Генеральний план міста ухвалила нинішня каденція депутатів, хоча мала це зробити ще минула. У результаті проєкт землеустрою став неактуальним для новостворених громад. Наприклад, Руськополянська громада – це об’єднання сіл, селище Свидівок стало в складі Будищанської ОТГ, Червонослобідська громада має теж інший склад.

– Ми презентували проєкт, який запропонували на затвердження Руськополянській громаді. Обговорення пройшло конструктивно, але представники громади не затвердили межі. Це справа їхньої ради. Вважаю, що подальший розгляд буде в судовій площині. Червонослобідська громада також не підтримала проєкт, щодо Будищанської рішення ще немає, – говорить Артур Савін.

Як розповів директор департаменту, свого часу землями, які нині планують повернути в склад міста, займалася Черкаська районна адміністрація. Вона дала ці землі в користування підприємцям, гаражним кооперативам. Оданк після створення громад, рішенням Верховної Ради ці землі відійшли від міста до ОТГ.

– Це було не зовсім справедливо, насамперед – це неправильно з точки зору розвитку міст, таких як Черкас, – зауважує Артур Савін. – Генпланом було передбачене розширення черкаського аеропорту, оскільки він потрапив у державну програму розвитку аеропортів. Він потребує розширення злітної смуги, додаткових територій. Ми вважаємо логічним включити клин територій у районі Лісовий, де розташовані черкаські цвинтарі. Ці землі перебувають у користуванні нашого КП. А також – землі від четвертого кола до району Лісового. Загальна кількість площ – 600 га.

Території, які перебувають навпроти Черкас до фарватера також планують приєднати до обласного центру. Савін каже, що фактично за ці землі сперечаються Червонослобідська і Будищанська громади.

– У районі Дахнівки частина територій громад заходить на пляжі, в районі річпорту теж. Ми не претендуємо на території, які дійсно можуть використовувати наші сусіди. Але потрібно перенести ті території, які необхідні нам для експлуатації прибережної зони, – каже директор департаменту міськради.

Водночас остаточне рішення щодо генплану Черкас має ухвалити Верховна Рада.

Дивіться ефір із Артуром Савіним повністю:

Нагадаємо, раніше “18000” писав, як Черкаська міськрада розглядала проєкт визначення меж Руськополянської громади.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини