На Черкащині закупили 38 нових шкільних автобусів для безпечного транспортування учнів. Загалом держава придбала 1000 автобусів через е-каталог Prozorro Market.
Про це повідомили в Міністерстві економіки України.
Зазначають, що закупівлі відбувалися через електронний каталог Prozorro Market, відповідну частину якого адмініструють Професійні закупівлі. Це дозволило провести процедури швидко, прозоро та ефективно. У середньому процес закупівлі тривав лише 10 днів, тож школи максимально оперативно закривали потребу в необхідному транспорті.
Найбільше автобусів за два роки придбали у Львівській та Київській областях – 93 та 90 одиниць відповідно. Розподіл за іншими регіонами виглядає наступним чином:
- Дніпропетровська область – 68;
- Вінницька область – 62;
- Полтавська область – 55;
- Одеська область – 55;
- Рівненська область – 53;
- Закарпатська область – 53;
- Миколаївська область – 52;
- Житомирська область – 48;
- Тернопільська область – 44;
- Івано-Франківська область – 41;
- Хмельницька область – 40;
- Сумська область – 39;
- Черкаська область – 38;
- Чернівецька область – 35;
- Волинська область – 35;
- Харківська область – 33;
- Запорізька область – 26;
- Чернігівська область – 25;
- Кіровоградська область – 20;
- Херсонська область – 2.
– Шкільні автобуси, придбані в Prozorro Market, вироблені в Україні. Їх закупили у чотирьох національних автомобільних заводів. Таким чином учні отримали необхідний транспорт, а український бізнес, який сплачує податки та підтримує економіку – замовлення від держави. Торік завдяки цій програмі приблизно 10 тисяч працівників заводів і суміжних підприємств в Україні мали роботу й ресурс для розвитку. Адже для виробництва одного вітчизняного автобуса додатково залучається 212 українських компаній. У наступному році Уряд також передбачив субвенцію на закупівлю автобусів українського виробництва, бо підтримка національного виробника — важлива складова політики «Зроблено в Україні», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Оновлення шкільного автопарку є частиною програми «Школа офлайн», яку впроваджує Міністерство освіти і науки. Її мета — дати учням можливість навчатися безпечно в очному форматі. Тож наявність необхідного транспорту є критичною, особливо у сільській місцевості та прифронтових областях.
– Закупівля 1000 нових шкільних автобусів – це важливий крок для відновлення доступу до очної освіти в умовах війни. Ці автобуси забезпечать довезення учнів до шкіл з укриттями, що гарантує їх безпеку під час навчання. Особливу увагу приділено дітям з особливими освітніми потребами: кількість спеціально обладнаних місць в автобусах має відповідати особливим освітнім потребам учнів. Завдяки фінансуванню в обсязі 1,2 мільярда гривень у 2024 році ми забезпечимо доступ до очної освіти для більшої кількості дітей, а на 2025 рік у держбюджеті передбачено 1,6 мільярда гривень для подальшої закупівлі автобусів, – зазначила заступниця міністра освіти і науки України, Надія Кузьмичова.
Протягом двох років Уряд виділяє субвенції для громад на закупівлю шкільних автобусів. У 2025 році закупівлі автобусів через Prozorro Market продовжаться, адже потреба у шкільному транспорті лишається актуальною.