Прокурори Черкаської окружної прокуратури долучилися як співвідповідачі у судовий процес за позовом київського товариства “Промед технолоджис” до Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки. Підприємці вимагають понад 30 млн гривень за скандальне медичне обладнання нібито польського бренду “Візіон”.
Підготовче засідання у відповідній судовій справі відбулось 26 квітня. На засідання, окрім представників поліклініки, а саме директора Владислава Свириденка, юрисконсульта та адвокатеси позивача Іванни Гурез з’явилися також прокурори Черкаської окружної прокуратури. Вони подали клопотання про вхід у справу на боці відповідачів. Окрім того, також співвідповідачами стала і Черкаська міська рада.
Предметом позову є оплата нібито поставленого раніше обладнання “Візіон”, закупівлю якого наприкінці 2023 року провела Черкаська консультативно-діагностична поліклініка. Станом на кінець року у місцевому бюджеті забракло коштів, аби оплатити 29 млн гривень за відповідне обладнання і його придбання перенесли на початок 2024 року. Водночас згодом виник скандал через вартість цього обладнання.
Як встановили “18000” у власному розслідуванні, по суті, товар від бренду “Візіон” є нічим іншим як товарами китайського виробництва інших марок з поклеїними поверх етикетками. Крім того, безпосередньо за самим нібито польським брендом стоять українці, які також афілійовані і з постачальниками цього обладнання, зокрема і до черкаської поліклініки. Після розголосу кошти на придбання обладнання перенаправили до резервного фонду, а постачальники пішли до суду.
Попередньо очільник департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський та директор відповідного комунального підприємства Владислав Свириденко повідомляли про те, що жодних документів на постачання цього обладнання не підписувалося. Проте вже під час судового засідання стало відомо, що Владислав Свириденко підписав накладні ще 28 грудня 2023 року. Надати копії документів Свириденко відмовився, визнавши їх нібито “службовими”, а у департаменті охорони здоров’я повідомили, що не є розпорядниками відповідної інформації.
Крім того, на сайті Черкаської міської ради було зареєстровано петицію з вимогою звільнення чиновників, причетних до відповідної закупівлі, а також придбання іншого скандального медичного обладнання, а саме першого заступника міського голови Черкас Сергія Тищенка, директора департаменту охорони здоров’я Всеволода Кульчиковського, а також директора комунальної поліклініки Владислава Свириденка. Вона стрімко набрала достатньої кількості голосів, але поки не підтримана міською радою.
Дивіться повну версію розслідування:
Читайте також: Після розслідування “18000” слідчі перевіряють закупівлю коштовних рукавичок від бренду “Vizion”
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”