До Дня художника в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького відбулося підбиття підсумків мистецького проєкту “Велич крізь століття: архітектурні шедеври на полотні. Готель “Слов’янський”.
Про це інформує журналістка видання “ВиЧЕрпно” з місця події.
Ініціатором заходу є підприємець та меценат Андранік Казарян, який запропонував студентам інституту педагогічної освіти, соціальної роботи й мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького актуальний проєкт, який дає можливість розкрити таланти студентської молоді.
Відтак студентам удалося всього за пʼять днів зобразити на своїх картинах архітектурну візитівку міста — готель “Слов’янський”.
“Всі роботи дуже цікаві. І за такий маленький строк зробити такі класні роботи, багато вартує. Вибір у нас справді був складний. Хотілося б, щоб ця традиція продовжувалася, адже Черкаси мають дуже гарні архітектурні об’єкти, які заслуговують відображення на полотнах художників”, — розповіла членкиня журі, керівниця народного художнього колективу артстудія “Глорія” Ганна Чуприна.



Окрім того, серед журі, яке визначало переможців, був і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який наголосив на професійності виконання картин.
“Подивившись на картини, видно глибину цих робіт, розумієш, що їх дійсно виконали надзвичайно талановиті люди. Бажаю учасникам рухатися в цьому напрямку, — сказав міський голова. — Дякую всім підприємцям, студентам, які залишилися в країні, і зараз, коли країна переживає важкі часи, перебувають тут спільно разом з владою, разом із Збройними Силами працюють і роблять все можливе, щоб наблизити нашу перемогу”.

Підприємець Андранік Казарян урочисто нагородив переможців конкурсу дипломами та грошовими преміями. Призові місця розподілилися наступним чином: III місце посіла Анастасія Паршина, II місце — Олексій Шевченко, а перемогу здобула Вікторія Куць, яка зайняла I місце.
“Дякую за можливість взяти участь у цьому конкурсі. Дуже приємно, що журі високо оцінили мою роботу”, – сказала переможниця конкурсу.


Додамо, що конкурс хочуть організовувати й наступного року. Наступним обʼєктом, який планують зобразити, є Будинок з грифонами.
“Усі картини для мене відкриваються по-різному, усі подобаються. Я думаю, кожна робота має право бути на стіні, — розповів організатор проєкту Андранік Казарян. — Я б хотів, аби ми повторили цей конкурс в наступних роках. Наступним будинком, який би ми хотіли, щоб намалювали студенти, це — Будинок з грифонами”.


Усі картини передадуть до Черкаської міської ради.