16.3 C
Cherkasy
Понеділок, 17 Червня, 2024

До одного з вишів Черкащини постачали електроенергію за завищеною ціною

Популярне

До одного з вишів Черкащини постачали електроенергію за завищеною ціною

За ініціативи прокуратури, товариство сплатить до державного бюджету 230 тисяч гривень за постачання електроенергії за завищеною ціною для одного з вишів Черкащини.

Про це інформують в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Черкаської обласної прокуратури про стягнення до державного бюджету понад 230 тисяч гривень, сплачених за недійсними додатковими угодами про збільшення ціни на електроенергію для навчального закладу вищої освіти міста Черкаси.

Так, за результатом проведення у 2021 році торгів, навчальним закладом укладено з суб’єктом господарювання договір про закупівлю енергоносія за бюджетні кошти.

Попри початкову ціну товару відповідала середньоринковим цінам, між замовником та постачальником було укладено чотири додаткові угоди, кожна з яких збільшувала ціну за одиницю товару на 10 %. Фактично це призвело до зростання вартості товару на 36%, а його обсяг був зменшений. Остаточна ціна за енергоносій перевищила пропозиції інших учасників торгів.

Прокуратурою було встановлено, що суб’єктом господарювання неправомірно ініційовано перед закладом освіти питання укладення додаткових угод, оскільки коливання цін на ринку не було підтверджено. Реагуючи на вказані порушення, обласною прокуратурою подано до суду позов про визнання додаткових угод недійсними та повернення надмірно сплачених коштів до державного бюджету.

Господарський суд визнав доводи обґрунтованими та законними й зобов’язав суб’єкта господарювання сплатити зазначену суму до державного бюджету.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини