21.2 C
Cherkasy
Четвер, 23 Травня, 2024

Катеринопіль хочуть перейменувати в Калинопіль: мешканці проти

Популярне

Селище Катеринопіль на Черкащині планують перейменувати на Калинопіль. Всі процедурні етапи пройдено, документи зібрано, але частина мешканців проти перейменування.

Про це повідомляє Суспільне. Черкаси.

Історична назва селища — Калниболото. Назва походить від прізвиська відважного козака Калниболотка. Однойменну назву носить і місцева річка.
Перша історична згадка про селище датується 1545 роком. За 200 років потому селище відійшло до Російської імперії і отримало нову назву — Катеринопіль.

https://suspilne.media/cherkasy/741789-rosijska-imperatrica-tut-ne-bula-ziteli-selisa-na-cerkasini-proti-perejmenuvanna/

«З давніх-давен у Катеринополі існувала легенда, що Калниболото перейменували на Катеринопіль на честь російської імператриці Катерини II. Нібито це пов'язано з її подорожжю до Криму. Ми, вчителі історії, дослідили подорож Катерини II. У 1787 році з Петербурга каретами вони доїхали до Києва, а потім сіли на кораблі і далі по Дніпру попрямували на південь України. Вони робили зупинку в Каневі, Черкасах, Кременчуці. А в Катеринополі не були», — розповідає історик Павло Фартух.

https://suspilne.media/cherkasy/741789-rosijska-imperatrica-tut-ne-bula-ziteli-selisa-na-cerkasini-proti-perejmenuvanna/

Місцевий історик Василь Коваленко зазначив, що історичне минуле мешканці селища поважають, але змінювати назву не хочуть. Кажуть, що на Запоріжжі був Калниболотський курінь. І назву селища з Катериною ІІ не пов’язують, тому що немає ніяких документів і підстав.

Голова експертної комісії щодо об’єктів, які містять російську імперську символіку при Українському інституті національної пам’яті, Віктор Брехуненко думку катеринопільців не розділяє:

«Місцева рада хоче залишити символ російської імперської присутності у краї. Їм не подобається історична назва цього населеного пункту Калниболото, яке, до слова, мало Магдерузьке право», – каже він та додає, що назви з російськими топонімами в Україні слід було змінити ще відразу після 1991 року.

Мешканці селища виступають проти перейменування. Говорять, що місцева влада має прислухатися до народу, адже народ її обрав згідно Конституції і потрібно звертати увагу на думку громади, а не на рекомендації інституту національної пам’яті.

До речі, рішення про топонімічні зміни Верховна Рада має ухвалити до 1 липня цього року.

Перед тим як обрати селищу нову назву провели електронне опитування, в якому взяли участь 1620 громадян, а це 35 % населення Катеринополя, яким виповнилося 18 років.

На вибір громади були запропоновані такі варіанти назви: Європейське, Калинопіль, Калниболота, Калниболотське, Квітодар, Клинівець, Містечко, Тікич, Тікичанське, Урожайне, Щасливе або зберегти назву Катеринопіль, не повʼязуючи її з імʼям російської імператриці Катерини II.

Найбільше підтримали пропозицію збереження чинної назви смт. Катеринопіль, не пов’язуючи її з ім’ям російської імператриці Катерини II – 1 387 людей (85,6 відсотка). На другому місці опинилася назва «Калинопіль» – 117 людей (7,2 відсотка), а на третьому —історична назва «Калниболото» – 14 голосів.

https://suspilne.media/cherkasy/741789-rosijska-imperatrica-tut-ne-bula-ziteli-selisa-na-cerkasini-proti-perejmenuvanna/ https://suspilne.media/cherkasy/741789-rosijska-imperatrica-tut-ne-bula-ziteli-selisa-na-cerkasini-proti-perejmenuvanna/

Знайшли друкарську помилку? Виділіть фрагмент тексту з друкарською помилкою та натисніть Ctrl + Enter.

ТОП новини

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини